لوازم خانگی برقی

راهنمای خرید بهترین هیتر یا بخاری برقی؛ به جنگ سرما برو!

هر ساله با شروع فصل پاییز و سرد شدن هوا یا رسیدن فصل زمستان و پایین آمدن دمای هوا به زیر صفر درجه، استفاده از وسایل گرمایشی بیشتر می‌شود. اگر به دنبال بهترین بخاری یا هیتر برقی هستید که هم قیمت مناسبی داشته باشید و هم مصرف کم آن باعث افزایش قبض برق‌تان نشود تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. ما در خرید خوب به بررسی بهترین و پرفروش‌ترین هیترها و بخاری برقی ها پرداختیم تا شما بتوانید یک خرید خوب را تجربه کنید.

 

فرق بخاری گازی و برقی در چیست؟

فرق بخاری گازی و برقی در چیست؟

اولین و مهم‌ترین فرق همانطور که از نام آنها مشخص است در نوع سوخت این دو وسیله است. در بخاری گازی از سوخت گاز و تبدیل آن به شعله آتش برای تهیه گرمای لازم استفاده می‌شود. در بخاری برقی یا هیتر برقی از انرژی برق شهری برای تبدیل برق به گرما استفاده می‌شود. در اکثر این وسیله‌ها برق المنت‌های موجود را گرم می‌کند و با گرم شدن المنت‌ها، انرژی گرمایی تولید می‌شود و محیط گرم می‌شود.

معمولا کوچک‌ترین بخاری گازی نیز در یک محیط بسته می‌تواند گرمای پایداری را تولید کند و مدت طولانی تری محیط را گرم کند. اما در طرف دیگر ماجرا، بخاری برقی یا هیتر برقی معمولا برای محیط‌های خیلی کوچکتر قابل استفاده است؛ چرا که پرتاب گرمای بسیار زیادی ندارد و گرمای تولیدی آن سریعا از بین می‌رود و در محیط‌های با گرمای چندین درجه زیر صفر عملا قابل استفاده نیست و نهایتا می‌تواند پاهای شما را گرم کند. این در حالی است که انرژی مصرفی آن نیز بسیار بالاست و این وسایل گرمایشی مثل اتو یا کولرگازی، مصرف برق به شدت بالایی دارند که باید هنگام خرید آن را در نظر داشته باشید.

 

مزایا و معایب بخاری گازی

بخاری‌های گازی از بیشتر انرژی موجود در گاز طبیعی یا پروپان استفاده می‌کنند و می‌توانند به سرعت آن را به گرمای کارآمد تبدیل کنند. با این حال تمام بخاری‌های گازی نیز گاز نیمه احتراق تولید می‌کنند که می‌تواند مضر باشد. به علاوه بخاری‌های گازی به خروجی (لوله بخاری) نیاز دارند تا این گاز مسموم را از محل زندگی شما خارج کنند.

مزایا:

 • قدرت بیشتری دارند و انرژی گاز را به گرما تبدیل می‌کنند.
 • بسته به مدل طراحی آنها پرتاب گرمای بیشتری دارند و سریع‌تر گرما را تولید می‌کنند.
 • گاز نسبت به برق هزینه مصرف کمتری دارد.

معایب:

 • به این علت که گاز سمی تولید می‌کنند باید همیشه دارای تهویه درستی باشند.
 • طول عمری بین ۱۵ تا ۲۰ سال دارند.
 • نیاز به لوله کشی دارند و اتصالات آنها مدام به دلایل امنیتی باید بررسی شوند تا موجب گازگرفتی و انفجار نشوند.

 

مزایا و معایب بخاری برقی

نصب و نگهداری بخاری‌های برقی معمولا هزینه کمتری دارد. نه تنها این، بلکه بخاری‌های برقی نیازی به اتصال خاصی ندارند، چرا که اکثر ماها در خانه‌هایمان برق به راحتی در دسترس است. با این حال بخاری‌های برقی در مقابل بخاری‌های گازی، کندتر گرما ایجاد می‌کنند و در درازمدت هزینه بیشتری برای کار کردن دارند.

مزایا:

 

 • از منبع سوختی استفاده می‌کند که تقریبا در هر خانه‌ای به صورت پیش‌فرض وجود دارد.
 • نیازی به تهویه مجاز ندارند و گاز سمی تولید نمی‌کنند.
 • معمولا برای خرید، نصب و نگهداری هزینه کمتری دارند.

معایب:

 • کارایی کمتری در تبدیل انرژی گرمایی به نسبت بخاری‌های گازی دارند.
 • به طور کلی و عملیاتی، گران‌تر هستند.
 • گرم شدن و تولید گرما در این مدل بخاری یا هیتر، طول می‌کشد و به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

چرا باید بخاری برقی بخریم؟

چرا باید بخاری برقی بخریم؟

شاید شما در محیطی باشید که در زمستان‌ها با افت گاز روبرو می‌شوید یا اصلا گاز برای مصرف کردن وجود ندارد و در این حالت چاره‌ای جز استفاده از هیتر یا بخاری برقی برای شما باقی نماند. بیشترین محل مصرف بخاری یا هیتر برقی محیط‌های کوچکی مانند اتاق خواب کودکان، فروشگاه‌های کوچک، محیط‌های باز مانند شو روم‌های فضای باز است. هیترهای برقی معمولا در حالتی که باد زیاد و مستقیم در محیط نباشد نهایتا یک فضای یک متری را به خوبی و کاملا گرم می‌کنند. اگر دیده باشید هیترهای برقی معمولا زیر میزها استفاده می‌شوند که فروشندگان در فضای باز از آن استفاده می‌کنند. اگر گرمای طولانی و ایدئال نیاز دارید که کاملا با لباس کم بتوانید از این گرما لذت ببرید خرید هیترهای برقی کوچک را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم. در این موارد بخاری برقی‌های بزرگ‌تر پیشنهاد بهتری هستند.

 

با مصرف برق بخاری برقی چه کار کنیم؟

با مصرف برق بخاری برقی چه کار کنیم؟

همانطور که می‌دانید مصرف برق با کیلو وات در ساعت محاسبه می‌شود. در هنگام خرید هیتر برقی یا بخاری برقی اولین و مهم‌ترین نکته توجه به وات مصرفی این وسیله است. پرفروش‌ترین هیتر برقی ایران فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P است که حداکثر توان تولیدی آن ۲۰۰۰ وات است. تصور کنید یک اتوی ۲۰۰۰ واتی را ۱ ساعت مداوم استفاده کنید؛ حتما می‌دانید در چنین حالتی باید منتظر قبض برق وحشتناکی باشید. خیلی نگران نباشید، چرا که این حداکثر توان تولیدی معمولا توان پیک این وسیله‌های برقی‌ست و در حالتی که روی بیشترین دما و بیشترین پرتاب باد تنظیم‌شان کنید این میزان مصرف را خواهند داشت. اما در نهایت مصرف برق وسایل برقی این روزها با هزینه‌های بسیار بالای برق، نکته قابل تاملی هنگام خرید یک وسیله برقی به شما می‌رود؛ پس به این گزینه در جدول مشخصات کالاهای برقی بیشتر توجه کنید.

 

فرق رادیاتور برقی و هیتر یا بخاری برقی در چیست؟

فرق رادیاتور برقی و هیتر یا بخاری برقی در چیست؟

رادیتاتور برقی نسل جدید بخاری‌های برقی هستند که اینجا به جای استفاده از المنت‌های سرامیکی و سیم‌پیچ برای گرم کردن و تولید گرما، با گرم شدن آب محیط را گرم نگه می‌دارند. شبیه رادیاتورهای شوفاژ که در پکیج یا آب گرم کن برقی یا گازی، آب را داغ می‌کنند و داخل رادیاتور به گردش در می‌آورند، در رادیاتور برقی نیز همین اتفاق رخ می‌دهد. بخاری‌های برقی بیشتر در خانه‌های کوچک یافت می‌شوند و معمولا همه‌کاره هستند. آنها را در اندازه‌ها، شکل‌ها و سبک‌های مختلف می‌توان خرید و روی دیوار یا زمین قرار داد. بخاری‌های برقی یا هیترهای برقی برای گرمایش نقطه‌ای ایدئال هستند چرا که می‌توانند به سرعت یک نقطه را گرم کنند. از طرف دیگر رادیاتورهای برقی بزرگ‌تر و قدرت‌مند‌تر از بخاری‌های برقی هستند. آنها برای گرم کردن یک فضای بزرگ مانند یک اتاق کامل یا چندین اتاق طراحی شده‌اند. رادیاتورهای برقی معمولا دارای ترموستات داخلی، تایمر و تنظیمات صرفه‌جویی در انرژی هستند. انتخاب بخاری برقی یا رادیاتور برقی به نیاز و بودجه شما بستگی دارد. هر دو گزینه عالی هستند اما مهم است که قبل از تصمیم گیری برای خرید نیازهای خود را کامل بسنجید.

پیشنهاد خرید ۹ مدل از بهترین فن هیتر ها و بخاری برقی های پرفروش

 

در ادامه به معرفی بهترین و پر فروش ترین هیترهای بازار می‌پردازیم تا با مشاهده تصاویر، جدول مشخصات و شرح محصولات که در ادامه ذکر می‌کنیم بتوانید بهترین بخاری برقی را برای منزل یا محل کار یا کارگاه خود به صورت اینترنتی یا حضوری بخرید. البته پیشنهاد ما همیشه خرید آنلاین و بدون درد سر است تا بتوانید از خدمات مرجوعی کالا نیز استفاده کنید و همواره بهترین قیمت خرید بخاری برقی را داشته باشید.

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

فن-هیتر-پارس-خزر-مدل-FH2000P

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P پرفروش ترین هیتر برقی ایران است. این هیتر از برند قدیمی، معتبر و خوش نام ایرانی پارس خزر است که دارای گارانتی معتبر ۲۴ ماهه پارس خزر نیز است. این دستگاه تامین گرمایش فضاهای کوچک را به آسانی انجام می‌دهد و امکان قرار دادن روی زمین را دارد. اگر مغازه یا محل کار شما سرد است و نیاز نیست به صورت ۲۴ ساعته گرم بماند، استفاده از این هیتر برقی بسیار مناسب شماست.

تایمر دارد
تنظیم درجه حرارت دارد
ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت
حداکثر توان گرمایشی ۲۰۰۰ وات
گارانتی ۲۴ ماهه دارد

مشاهده قیمت و خرید


بخاری برقی برفاب مدل QH-2000

بخاری برقی برفاب مدل QH-2000

بخاری برقی برفاب مدل QH-2000 نیز دومین مدل پی فروش هیتر برقی در ایران است که از برند معروف و محبوب برفاب است که در نظر عموم کاملا شناخته شده است. برفاب دارای حداکثر توان ۱۵۰۰ وات است و به نحوی رقیب مدل قبلی از پارس خزر به حساب می‌آید. در این مدل پرتاب باد فن به سمت جلوست و مناسب قرار گرفتن روی میز یا روی زمین است. جنس بدنه از پلاستیک است و امکاناتی نظیر تنظیم درجه حرارت و ترموستات قابل تنظیم در این مدل دیده شده است.

گارانتی ۱۸ ماهه برفاب دارد
ترموستات دارد
حداکثر توان گرمایشی ۱۵۰۰ وات
وزن ۱۱۸۵ گرم
تنظیم شدت پرتاب باد و شدت گرما دارد

مشاهده قیمت و خرید


بخاری برقی پارس خزر مدل SH2000E

بخاری برقی پارس خزر مدل SH2000E

بخاری برقی پارس خزر مدل SH2000E یکی دیگر از مدل‌های پر فروش برند ایرانی پارس خزر است که از کیفیت و ظاهر بسیار خوبی برخوردار است. این مدل فن هیتر پارس خزر با اینکه از جنس پلاستیک ساخته شده اما بسیار با کیفیت و مقاوم در برابر حرارت است. ظاهر زیبای پره های جلوی آن باعث شده بتوان آن را به راحتی در محیط خانه نیز استفاده کرد. این دستگاه دارای سه حالت فن عادی، باد نسبتا گرم و باد خیلی داغ را دارد تا بتوانید کنترل دمای گرم محیط را در دستان خود داشته باشید.

تایمر دارد
حداکثر توان گرمایشی ۲۰۰۰ وات
تنظیم میزان دما دارد
قفل کودک دارد
محل نصب روی میز یا روی زمین
ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت
وزن ۲۲۳۰ گرم
گارانتی ۲۴ ماهه پارس خزر دارد
سیستم ضد رسوب دارد

مشاهده قیمت و خرید


بخاری برقی گرما گستر مهر مدل فن دار

بخاری برقی گرما گستر مهر مدل فن دار

گزینه سومی که برای پیشنهاد به شما در نظر گرفتیم از دیگر برند قدیمی ایرانی یعنی مهر است که حتما در محیط‌های مختلف آن را دیده‌اید. میزان گرمای این مدل به دلیل داشتن ۴ عدد المنت و یک فن، بسیار بسیار مناسب است و نسبت به مدل‌های قبلی توان گرم کردن محیط‌های بزرگ‌تری را دارد. رنگ قرمز آن نیز به نحوی امضای طراحی آن به حساب می‌آید که کاملا چشم‌گیر است و حس گرما را به کاربر منتقل می‌کند. همانطور که از طراحی آن قابل تشخیص است، این مدل مناسب قرارگیری روی زمین ساخته شده است.

فن دارد
سیستم ایمنی دارای سوئیچ قطع خودکار
تنظیم حرارت دارد
وزن ۲۰۰۰ گرم
حداکثر توان گرمایشی ۱۵۰۰ وات
رده مصرف انرژی A
صفحه فلزی انعکاس گرما دارد

مشاهده قیمت و خرید


بخاری کانوکتور پارس خزر مدل CH2000TL

بخاری کانوکتور پارس خزر مدل CH2000TL

پیشنهاد بعدی ما باز هم از برند معتبر پارس خزر است که انصافا تنوع بالایی در وسایل گرمایشی دارد. این مدل همانطور که در تصویر مشخص است شبیه به شوفاژ رادیاتور است و شباهت زیادی هم به فن کوئل های قدیمی دارد که تصویر آن برای ما آشناست. اندازه بزرگ این بخاری و داشتن فن باعث شده بتوان در فضاهای بزرگ‌ نیز از این بخاری برقی استفاده کرد. توان گرمایشی این بخاری برقی ۲۰۰۰ وات است و در جدول مشخصات و راهنمای محصول ذکر شده که به نسبت اندازه و توان این وسیله گرمایشی، صدای فن آن کاملا مناسب محیط است و شما را اذیت نخواهد کرد. پوشش رنگ روی این محصول نیز از نوع الکترواستاتیک است تا در برابر میزان حرارتی که به آن وارد می‌شود تحمل مناسبی داشته باشد. المنت‌های این محصول نیز دارای طول عمر بالایی هستند و همه این موارد در کنار هزینه کاملا مناسب و گارانتی معتبر پارس خزر، باعث می‌شود این خرید یک خرید کاملا خوب برای شما باشد.

قابلیت تنظیم دما دارد
سیستم ایمنی قطع اتوماتیک دارد
فن دارد
حداکثر توان گرمایشی ۲۰۰۰ وات
قابلیت استفاده زمینی و دیواری
وزن ۶.۱ کیلوگرم
تایمر دارد
ابعاد ۶۹ در ۴۵ سانتی متر
قفل کودک دارد
سیستم ضد رسوب دارد

مشاهده قیمت و خرید


بخاری برقی آبسال مدل ۳۴۱F

بخاری برقی آبسال مدل 341F

همانند پارس خزر،  آبسال نیز که از شرکت‌های قدیمی تولیدکننده وسایل سرمایشی و گرمایشی‌ست، مدلی دارد با نام ۳۴۱F که مخصوص مکان‌های نسبتا بزرگ ساخته شده است. در این مدل نیز ما با وجود فن، امکان پرتاب گرمای مناسبی را در اختیار خواهیم داشت. این محصول گرمایشی نیز دارای گارانتی ۲۴ ماهه آبسال است که خیال شما را بعد از خرید نیز راحت خواهد کرد تا اگر مشکلی برای محصول پیش بیاید، با وجود گارانتی معتبر، این محصول سال‌های زیادی در کنار شما باشد. دو حالت زمینی و دیواری، برای این مدل نیز در نظر گرفته شده تا بسته به فضای مورد نظرتان، تصمیم بگیرید تا چگونه آن را نصب کنید و گرمایش محیط را تامین کنید.

فن دارد
تنظیم دما دارد
قابلیت نصب زمینی و دیواری
تنظیم حرارت دو حالته
ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت
حداقل و حداکثر توان گرمایشی ۷۰۰ – ۲۰۰۰ وات
وزن ۶ کیلوگرم

مشاهده قیمت و خرید


بخاری برقی برفاب مدل QH_3000

بخاری برقی برفاب مدل QH_3000

اگر توان گرمایشی موارد قبلی برایتان کافی نبود، این مدل از بخاری برقی برفاب، پیشنهاد مخصوص شما خواهد بود. توان گرمایشی مدل QH3000 برابر با ۳۰۰۰ وات است و به دلیل مدل طراحی آن هم روبروی شما گرم خواهد شد و هم در فضای بالای آن می‌توانید غذا یا کتری خود را قرار دهید تا دمای آن بالا برود و گرم شود. وجود المنت و سیم پیچ باعث شده سرعت گرمایش این محصول بسیار بالا باشد و وجود فن نیز باعث می‌شود پرتاب باد آن محیط را به سرعت گرم و مناسب کند.

فن دارد
ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت
حداقل و حداکثر توان گرمایشی ۶۰۰ – ۳۰۰۰ وات
وزن ۶ کیلوگرم
گارانتی ۱۸ ماهه برفاب

مشاهده قیمت و خرید


بخاری برقی آبسال مدل ۳۳۰F

بخاری برقی آبسال مدل 330F

اگر به دنبال یک بخاری برقی با برند معتبر می‌گردید که قیمت ارزان، قابلیت جابجایی آسان و توان گرمایشی مناسبی داشته باشد و ظاهر زیبایی نیز داشته باشد و فضای مد نظرتان نیز خیلی بزرگ نیست، مدل ۳۳۰F آبسال گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این مدل بخاری برقی آبسال دارای ۱۴۵۰ وات قدرت، فن جهت پرتاب باد گرم به محیط اطراف و سیستم قطع خودکار است. این بخاری برقی هوشمند در صورت واژگونی به صورت خودکار قطع خواهد شد و داخل آن از سیستم محافظ ضدیخ زدگی استفاده شده است.

تایمر دارد
قفل کودک دارد
قابلیت تنظیم دما دارد
قابلیت نصب روی زمین و روی میز
ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت
حداکثر توان گرمایشی ۱۴۵۰ وات
وزن ۱.۱ کیلوگرم
گارانتی ۲۴ ماهه آبسال

مشاهده قیمت و خرید


بخاری برقی آراسته سری زنبوری مدل REHA2000

بخاری برقی آراسته سری زنبوری مدل REHA2000

اما پیشنهاد آخر ما بخاری برقی آراسته مدل زنبوری است که ما را به قدیم و جنگ سرما می‌برد. چراغ‌های علاءالدین قدیم را به یاد دارید؟ یا چراغ زنبوری‌های قدیمی؟ این مدل که دارای حداکثر توان گرماشی ۲۰۰۰ وات است به علت مدل طراحی آن که شبیه استوانه است، قابلیت گرم کردن محیط به صورت ۳۶۰ درجه را دارد. همچنین یک دستگیره برای بلند کردن و جابجایی این کالا در نظر گرفته شده و تنظیم دمای آن نیز در جلوی دستگاه قرار داده شده است. علاوه بر این بالای آن نیز صفحه‌ای قرار دارد که می‌تواند محل گرم کردن غذا یا پختن آن و دم کردن چای باشد که فصل زمستان را بدون چای داغ سپری نکنید. بخاری برقی آراسته مدل زنبوری تا ۳۰ متر مربع را به خوبی با المنت‌های سفالی خود گرم کرده و برای فضاهای سنتی و ایرانی شدیدا پیشنهاد می‌شود.

تایمر دارد
قفل کودک دارد
تنظیم درجه حرارت دارد – دو حالته
حداکثر توان گرمایشی ۲۰۰۰ وات
وزن ۳ کیلوگرم
محل قرارگیری روی زمین

مشاهده قیمت و خرید


جمع بندی

چه تصمیم داشته باشید یک اتاق خواب کوچک چند متری را گرم کنید و چه در نظر داشته باشید یک خانه ۶۰ متری یا مغازه و محل کار خود را با یک هیتر یا بخاری برقی در فصل سرما، گرم کنید، در این مطلب از خرید خوب از برند‌های معتبر ایرانی مثل پارس خزر، آبسال، برفاب، آراسته و گرما گستر مهر پیشنهادهای جذابی برایتان داشتیم. در صورتی که در محل زندگی خود گاز ندارید یا فضای بزرگی دارید و بخشی از فضا را نمی‌توانید توسط شوفاژ یا بخاری گرم کنید یا محل کارتان به نحوی است که امکان استفاده از گزینه‌های دیگری وجود ندارد، خرید هیتر برقی یا بخاری برقی یک انتخاب معقول برای فصل سرما به شمار می‌رود. امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم راهنمای خرید خوبی برایتان تهیه کرده باشیم. شما کدام مدل را انتخاب می‌کنید؟

۵/۵ - (۲ امتیاز)
خرید کادوی تولد خرید کادوی تولد

تحریریه خرید خوب

ما در تحریریه خرید خوب سعی می‌کنیم با نوشتن مقاله‌های مختلف در دسته راهنمای خرید، کاربران را در رسیدن به بهترین کالا برای خرید، همراهی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن