سلامت و زیبایی

ساده‌ترین روش پاک کردن لاک ژل از روی ناخن طبیعی در خانه

اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید که از لب پر شدن زود هنگام لاک‌های معمولی خسته شده‌اید و از طرف دیگر علاقه‌ای به کاشت ناخن به علت هزینه و دردسرهایش ندارید، پس لاک ژل گزینه‌ای است مخصوص خود شما.

همانطور که حتما می‌دانید لاک‌های معمولی با وجود همیشه در دسترس بودن، معمولا بهترین گزینه برای آرایش ناخن نیستند؛ استفاده از این نوع لاک‌ها دقت و صبر زیادی مطلبد و تازه اگر نتیجه نهایی کار با کیفیت و بدون رد برس لاک و کشیده شدن گوشه ناخن به لباس و خراب شدن لاک باشد، بعد از دو سه روز شروع به لب پر شدن میکند و همه چیز به خانه اول برمی‌گردد. گزینه دیگری که شما را از تمام این مصائب راحت میکند، کاشت ناخن است. در کاشت ناخن خیلی وقت‌ها به علت لایه‌های مختلفی از مواد که روی ناخن طبیعی گذاشته می‌شود، ضخامت ناخن زیاد م‌یشود که اگر کمی حساس باشید این اتفاق به خاطر شکلی که با ناخن می‌دهد، برایتان خوشایند نخواهد بود. بعلاوه با رشد ناخنها کاشت به سمت بالا می‌رود و شکل و شمایل بدی پیدا میکند و در این مرحله نیاز به ترمیم کاشت ناخن پیدا می‌کنید و این یعنی هزینه مالی و زمانی بیشتر و بیشتر. اما گزینه‌ای وجود دارد که محاسن هر دو روش را دارد، بدون معایب آنها و آن استفاده از لاک ژل است. در ادامه به شما از لاک ژل می‌گوییم و یک روش بسیار آسان برای پاک کردن لاک ژل در خانه را به شما آموزش می‌دهیم.

لاک ژل چیست؟

پاک کردن لاک ژل

لاک ناخن ژل یک ژل مایع است که مانند لاک‌های معمولی استفاده می‌شود و تنها تفاوت آن در نحوه خشک شدن آن است. لاک ژل برخلاف لاک معمولی با قرار گرفتن در معرض هوا خشک نمی‌شود بلکه باید بعد از زدن هر لایه از این لاک، ناخن‌ها را به مدت ۱۵ تا ۶۰ ثانیه زیر لامپLED یا دو تا سه دقیقه زیر لامپ UV قرار دهید.

پاک کردن لاک ژل
لاک خشک کن سان مدل Mini با لامپ LED

این فرآیند، ژل را در حالت جامد قرار می‌دهد. تا قبل از این مرحله لاک ژل خشک نمی‌شود و همین موضوع از بین بردن رد برس یا طراحی روی لاک را راحت‌تر میکند. بعد از خشک شدن، ژل مایع تبدیل به یک لایه لاستیکی کاملاً سخت و در عین حال چسبناک باقی خواهد ماند که آماده اتصال به لایه بعدی است.نمونه‌هایی از لاک ژل

برندهای آرایشی مختلفی لاک ژلیش را در سبد محصولات خود ارائه می‌دهند. نکته مورد توجه این است که لاک ژل به خاطر ویژگی‌هایش، قیمت بالاتری نسبت به لاک‌های معمولی دارد اما از نظر تنوع رنگی هیچ کاستی‌ای نسبت به دیگر لاک‌ها ندارد. در زیر چند برند و رنگ‌های پرفروش لاک ژل را می‌بینید:پاک کردن لاک ژل در خانه

همانطور که تا اینجا متوجه شدید، لاک ژل یک لایه محکم و پلاستیکی را روی ناخن ایجاد میکند که مقاومت بالایی دارد، بنابراین پاک کردن آن به راحتی پاک کردن لاک‌های طبیعی از روی ناخن نیست. با این وجود روش ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید لاک ژل را با صرف کمی حوصله و وقت در خانه و بدون اینکه به ناخن طبیعی‌تان آسیب بزنید، پاک کنید.

برای پاک کردن لاک ژل از روی ناخن طبیعی، به این وسایل نیاز دارید: سوهان ناخن زبر، استون خالص ۱۰۰٪، مقداری پنبه ،مقداری فویل آلومینیومی و یک سیخ چوبی.

حالا کار را شروع می‌کنیم:

۱) لایه رویی را بردارید!

پاک کردن لاک ژل

برای شروع به یک سوهان ناخن نسبتا زبر برای برداشتن لاک ژل از روی ناخن طبیعی نیاز دارید. سوهان ناخن را به آرامی روی لاک ژل بکشید تا لایه را از روی ناخن‌ها بردارید. هدف از این کار برداشتن کاور روی ناخن و تا حدی نازک کردن لایه لاک ژل است؛ این کار باعث میشود مراحل بعدی بهتر و تاثیر گذارتر انجام شوند. دقت کنید که به هیچ عنوان بیش از اندازه سوهان نکشید، چون ممکن است به ناخن طبیعی زیر لاک آسیب برسد.

پاک کردن لاک ژل
پولیش و سوهان ناخن توپوینت

۲) نوبت پیچیدن انگشت‌هاست

قبل از اینکه به سراغ استون برویم، به شما توصیه میکنیم که ناحیه اطراف ناخن ها را با وازلین یا روغن مخصوص چرب کنید تا استون پوست این ناحیه را خشک نکند. در حین انجام این کار دقت کنید که روی ناخن و لاک ژل چرب نشوند چون در این صورت اثربخشی این مرحله کمتر خواهد شد.

پاک کردن لاک ژل

هر نوع پاک کننده لاکی که در خانه دارید را کنار بگذارید و از استون استفاده کنید. استون مورد نیاز برای پاک کردن لاک ژل باید استون ۱۰۰٪ خالص و بدون هیچ اسانس و افزودنی‌ای باشد. این نوع استون را می‌توانید از داروخانه‌ها یا چند خط پایین‌تر، در همین مطلب خریداری کنید.

پاک کردن لاک ژل
استون ۱۰۰٪ خالص سینوهه حجم ۲۵۰ میلی لیتر

حالا تکه‌ای پنبه برداید و به آستون آغشته کنید و آن را روی سطح ناخن بگذارید و یک تکه مربعی از فویل آلومینیومی را دور انگشت ببندید تا پنبه روی ناخن و سرجای خود بماند. این کار را برای تمام انگشت‌ها انجام دهید.

۳) صبور باشید

در این مرحله از پاک کردن لاک ژل کاری ندارید جز اینکه صبور باشید و انگشت‌های فویل پیچی شده‌تان را تحمل کنید. برای اینکه استون کار خودش را با لاک ژل سمج روی ناخن‌هایتان انجام دهد، معمولا ده دقیقه تا یک ربع زمان نیاز است؛ در این مدت با توجه به اینکه با دست‌هایتان نمیتوانید کار زیادی انجام دهید، می‌توانید تلویزیون تماشا کنید یا با خانواده و دوستان‌تان تماس ویدیویی داشته باشید.

۴) لایه لاک را بردارید

بعد از حدود ده دقیقه فویل و پنیه یکی از انگشت‌ها را برای چک کردن باز کنید؛ اگر لاک ژل سست شده بود، بقیه انگشت‌ها را هم از فوبل دربیاورید و با استفاده از یک سیخ چوبی یا با سر سوهان ناخن به آرامی لاک ژل را از روی ناخن بردارید. لازم است بدانید که لاک‌ ژل بعد از این فرآیند سست شده‌ است و تراشیدن آن از روی ناخن به راحتی انجام می‌شود.

پاک کردن لاک ژل

اگر بعد از زمان گفته شده و برداشتن یکی از فویل‌ها، هنوز لاک ژل به اندازه کافی سست نشده بود، ده دقیقه دیگر صبر کنید و بعد فویل‌ها را باز کنید.

۵) رسیدگی به ناخن‌های طبیعی

پاک کردن لاک ژل

حالا که دیگر خبری از لاک ژلیش نیست، وقت آن است که به ناخن‌های طبیعی‌تان رسیدگی کنید. همانطور که پیش از این گفتیم استون باعث خشکی ناخن و پوست اطراف آن می‌شود؛ بنابراین لازم است که این محدوده را با روغن‌های گیاهی مانند روغن نارگیل که می‌تواند به طور قابل توجهی باعث هیدراتاسیون پوست شود، چرب کنید. انواع مختلف آبرسان‌های پوستی و لوسیون‌های تقویت ناخن هم در این مرحله مناسب هستند. این کار را روزی حداقل دوبار برای حفظ سلامت ناخن‌های دست و پا انجام دهید.

پاک کردن لاک ژل در خانه به همین سادگی بود. در کمتر از نیم ساعت و بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید لاک ژلیش را پاک کنید و به سراغ رنگ دیگری که دوست دارید روی ناخن‌هایتان باشد بروید. فراموش نکنید که با خرید یک دستگاه UV یا LED می‌توانید مرتب و به راحتی لاک ژلیش را در خانه بزنید و بعد هم با روشی که گفتیم، پاک کنید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

تحریریه خرید خوب

ما در تحریریه خرید خوب سعی می‌کنیم با نوشتن مقاله‌های مختلف در دسته راهنمای خرید، کاربران را در رسیدن به بهترین کالا برای خرید، همراهی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن