خانه و آشپزخانهدکوراسیون

۲۵ مدل جدید و پرفروش ظروف سفره هفت سین نوروز ۱۴۰۱

از روزهای قدیم تا امروز، ایرانی‌ها و بیش‌تر فارسی‌زبان‌های دنیا سال نو و شروع فصل بهار را جشن می‌گیرند و هر سال ۱ فروردین و لحظه تحویل سال کنار هم دور سفره هفت سین جمع می‌شوند و این اتفاق را خجسته و مبارک می‌دانند و به آن نوروز می‌گویند. نماد سال ۱۴۰۱ بر اساس جدول چینی ببر است و البته وارد این خرافات نمی‌شویم.

فلسفه هفت سین

اما چرا هفت سین؟ در زبان باستانی عدد هفت “امرداد” نام دارد که به معنی زندگی و جاودانگی است. ایرانیان باستان هفت واژه را به نشانه آن برگزیدند. هفت برای ایرانیان باستان مقدس بوده و برای مفاهیم مثبت، خوش‌یمنی و فال نیک از عدد هفت استفاده می کردند. مثلا، هفت خان رستم در شاهنامه، هفت آسمان، هفت اقلیم، هفت روز هفته، هفت فرشته، هفت شهر عشق در عرفان، هفت پیکر و … . عدد هفت در قرآن کریم و نزد مسلمانان نیز اهمیت دارد و از عدد هفت در برخی از آیه‌ها و سوره‌های قرآن نام برده شده.

سفره هفت سین سفره‌ایست که ایرانیان آن را می‌آرایند و در کنار خانواده‌شان سال را با آن نو می‌کنند. هر کدام از سین‌ها معنی خاصی دارد و سین‌ها عبارتند از: سبزه، سمنو، سماق، سیر، سنجد، سکه، سیب، سرکه، سنبل، ساعت و البته شمع، قرآن، آینه و ماهی و تخم‌مرغ رنگ شده هم در سفره هفت سین ایرانی‌ها دیده می‌شود. در واقع سفره هفت سین بخشی از دکوراسیون خانه ایرانی‌ها در سال نوست.

هر سین نماد چیست؟

  • سبزه: نشان از تولد دوباره، حیات دوباره و زایش و سبزی است. سر سفره گذاشتنش به این دلیل است که سال آینده سالی شاداب، سرسبز و خرم باشد.
  • سنجد: به این نیت در سفره هفت سین است که هر کسی با خویشتن عهد کند، با آغاز سال جدید هر کاری را سنجیده انجام دهد؛ چرا که سنجد نماد سنجیده عمل‌کردن و نشانه گرایش به عقل است.
  • سمنو: نماد قدرت و سمبل خیر و برکت است. از آنجا که سمنو غذایی مقوی‌ست که از گندم تهیه می‌شود و سرشار از ویتامین و مواد مغذی است؛ آن را به عنوان نماینده‌ای از صبر، عدالت، مقاومت و قدرت بر سفره می گذارند.
  • سماق: رنگ طلوع آفتاب است؛ سمبل صبر و بردباری است و مظهر طلوع و آغاز دوباره معنی می‌شود.
  • سکه: سین مدرن سفره هفت سین است و جزو هفت سین به حساب نمی آید؛ بعد‌ها به سفره اضافه شده است تا نمادی برای افزایش دارایی باشد.
  • سیب: نماد سلامتی و زیبایی است و سیبی که سر سفره می‌گذارند، نشان دوری از گزند و آسیب دارد. رسم است که سیب را مادر یا پدربزرگ خانواده سر سفره بگذارند؛ به این دلیل که همیشه بزرگترهای یک خانواده نگران سلامتی اعضای خانواده‌شان هستند.
  • سرکه: نماد تسلیم و رضاست. از سرکه در ادبیات و تمثیل ایرانی در توصیف اضطراب و اشک و گریه استفاده می‌شود و مولانا از گریه و آزار با عنوان سرکه‌فشانی یاد می‌کند. سرکه سر سفره نوروزی ما را به پذیرش ناملایمات زندگی دعوت می کند.
  • سیر: گیاهی دارویی است و به عنوان ماده‌ای گندزدا به کار می‌رود و به دو دلیل سر سفره هفت سین گذاشته می‌شود. اول اینکه نشان از تندرستی و میکرو‌ زدایی دارد و دوم اینکه برای رعایت حدود و مرزها سر سفره گذاشته می‌شود. سیر نماد مناعت طبع شناخته می شود، یعنی انسان همواره باید مناعت طبع پیشه کند. سیر نشانه قناعت و یادآوری سیر چشمی است.

خرید اینترنتی سفره هفت سین در سال ۱۴۰۱

با وجود شرایط جامعه و همه‌گیر شدن کرونا، پیشنهاد می‌کنیم امسال خرید سفره هفت سین را اینترنتی انجام دهید تا کمتر در مکان‌های عمومی رفت و آمد کنید و خطر ابتلا به کرونا را کاهش دهید. امیدواریم در موقعیت کنونی مسائل بهداشتی را رعایت کنید و مراقب سلامتی خود باشید. در ادامه این راهنمای خرید چند مدل جدید سفره هفت سین ۱۴۰۱ را به شما نشان می‌دهیم. برای جزئیات بیشتر مثل قیمت روز و مشخصات بیشتر و تصاویر دقیق‌تر روی دکمه مشاهده قیمت و خرید کلیک کنید.

۱. مجموعه ظروف هفت سین ۹ پارچه طرح فرشته

سفره هفت سین طرح فرشته

۲. مجموعه ظروف هفت سین ۱۰ پارچه طرح بته جقه

هفت سین طرح بته جقه

۳. ست هفت سین میناکاری مجموعه ۱۰ عددی

ست هفت سین میناکاری

۴. ست هفت سین سفالی طرح گل و برگ مجموعه ۱۰ عددی

هفت سین سفالی طرح گل و برگ

۵. مجموعه ظروف سفره هفت سین ۹ پارچه

هفت سین سفالی

۶. مجموعه ظروف هفت سین ۱۰ پارچه فیروزه‌ای

ظروف سفره هفت سین فیروزه ای

۷. مجموعه ظروف هفت سین ۱۱ پارچه طلایی سفالی

ظروف هفت سین سفالی رنگ طلایی

۸. مجموعه ظروف هفت سین ۸ پارچه

ظروف سفره هفت سین پلی استری رنگ کالباسی

۹. مجموعه ظروف هفت سین ۹ پارچه مدل فرشته

ظرف هفت سین از جنس پلی استر رنگ بژ

۱۰. مجموعه ظروه هفت سین ۱۰ پارچه

ظرف سفال میناکاری شده آبی نفتی مناسب هفت سین

۱۱. مجموعه ظروف هفت سین ۱۰ پارچه طرح صدف

ظروف سفره هفت سین طرح صدف رنگ بژ

۱۲. مجموعه ظروف هفت سین ۱۰ پارچه طرح گل

ظروف هفت سین 10 پارچه آبی جنس پلی استر طرح گل

۱۳. مجموعه ظروف ۱۰ پارچه سفالی فیروزه‌ای هفت سین

ظروف سفالی فیروزه ای و سبز آبی مناسب سفره هفت سین سال 99

۱۴. مجموعه ظروف هفت سین ۱۱ پارچه مدل گرانیتی

ظروف سفالی مدل گرانیتی برای سفره هفت سین

۱۵. مجموعه ظروف هفت سین ۱۲ پارچه مدل شاهنامه

مجموعه ظروف هفت سین 12 پارچه مدل شاهنامه

۱۶. مجموعه ظروف هفت سین ۱۱ پارچه

مجموعه ظروف هفت سین 11 پارچه از جنس سفال

۱۷. مجموعه ظروف سفره هفت سین ۱۱ پارچه مدل باغ رز

ظروف هفت سین 11 پارچه مدل باغ رز مناسب نوروز 99

۱۸. مجموعه ظروف سفره هفت سین چوبی ۷ پارچه مدل گل‌دار

مجموعه ظروف هفت سین چوبی 7 پارچه مدل گل‌دار

۱۹. مجموعه ظروف سفره هفت سین ۱۰ پارچه

ظروف سفره هفت سین 10 پارچه سفالی فیروزه ای

۲۰. مجموعه ظروف چوبی هفت سین ۹ پارچه

ظروف چوبی هفت سین 9 پارچه

۲۱. مجموعه ظروف هفت سین ۱۱ پارچه مدل بهار

ظروف هفت سین رنگ سفید

۲۲. مجموعه ظروف هفت سین ۹ پارچه طرح نرگس

ظرف سفالی هفت سین آبی و فیروزه ای

۲۳. مجموعه ظروف هفت سین ۱۲ پارچه

ظروف هفت سین با آینه شمع دان و مرغ آمین از جنس سفال

۲۴. مجموعه ظروف هفت سین ۱۱ پارچه مدل سبزینه

 مجموعه ظروف هفت سین 11 پارچه مدل سبزینه کد 02

۲۵. مجموعه ظروف هفت سین ۱۲ پارچه مدل فانوس

مجموعه ظروف هفت سین 12 پارچه مدل فانوس

سفره هفت سین هایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم پرفروش‌ترین‌های دیجیکالا بودند. با خرید این ست ظروف دیگر نیاز نیست هر سال به فکر خرید ظروف جدید باشید، اکثر آنها سفالی یا پلی‌استری بودند که با یک دستمال نم‌دار تمیز می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم امسال بعد از سیزده به در آنها را در یک جای تمیز نگهداری کنید تا سال‌های بعد بتوانید دوباره از آنها استفاده کنید. امیداواریم در این برهه زمانی که کرونا باعث شده برای خرید از منزل بیرون نرویم، به این هشدار دقت کنید و آن را جدی بگیرید و هفت سین امسال را اینترنتی بخرید.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

تحریریه خرید خوب

ما در تحریریه خرید خوب سعی می‌کنیم با نوشتن مقاله‌های مختلف در دسته راهنمای خرید، کاربران را در رسیدن به بهترین کالا برای خرید، همراهی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن