تجهیزات سفرلوازم گردش و سفر

۱۵ وسیله ضروری که باید برای ماشین خود بخرید

برای هر خودرو یا وسیله نقلیه یک سری اقلام ضروری باید همواره در دسترس راننده باشد تا در شرایط اضطراری شرایط از کنترل خارج نشود. از لاستیک پنچر شده گرفته تا باتری مرده و از دست رفته، داشتن جایگزین برای آنها یا ابزار مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا سریع و ایمن به جاده بازگردید. اما دقیقا چه چیزهایی ضروری است و باید در ماشین خود نگه دارید؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه به آن اشاره کنیم در منابع مختلف ذکر شده که لاستیک زاپاس، کابل باتری به باتری و جعبه کمک‌های اولیه از ضروری‌ترین موارد هستند. وسایل مفید دیگر مانند چراغ قوه، آب آشامیدنی و تنقلات و مثلث هشدار نیز از مواردی هستند که اهمیت بالایی دارند. همچنین اگر در فصل سرما به دل جاده زده باشید خوب است یک پتو به همراه داشته باشید تا در صورت بروز مشکل، از سرما در امان باشید. با همراه داشتن این دست از اقلام می‌توانید برای هر موقعیت غیر منتظره‌ای در جاده، آمادگی بهتری داشته باشید.ملزومات تعمیر یا نگهداری خودرو

برای اطمینان از ایمنی شما و جلوگیری از خرابی‌های غیره منتظره، نگهداری خودرو در شرایط خوب، ضروری است. در اینجا چند مورد ضروری وجود دارد که باید همیشه در ماشین خود نگه داریدو

لاستیک زاپاس و جک

مشاهده انواع جک خودرو

هر چقدر هم رانندگی ایمنی داشته باشید، پنچر شدن لاستیک ممکن است در هر زمانی اتفاق بیفتد و داشتن لاستیک زاپاس و جک در خودرو می‌تواند شما را از گیر افتادن در کنار جاده نجات دهد. مطمئن باشید که لاستیک زاپاس در شرایط خوبی قرار دارد و به درستی باد شده است. اگر تازه وسیله نقلیه تهیه کرده اید و با تعویض لاستیک آشنا نیستید، بهتر است قبل از اینکه واقعا نیاز به انجام آن باشد، یک بار در منزل تعویض لاستیک را تمرین کنید.

کابل باتری به باتری (کابل جامپر)

کابل اتصال باتری خودرو مدل 1000AMP

مشاهده قیمت و خرید این کابل باتری به باتری

باتری وسیله ایست که بدون خبر قبلی و به طور غیر منتظره تمام می‌شود و داشتن کابل جامپر یا باتری به باتری می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت به جاده باز گردید. اطمینان حال کنید که کابل‌ها به اندازه کافی بلند باشند تا بین دو خودرو قابل استفاده باشند و گیره‌های باتری آن نیز از جنس مرغوب و بدون خوردگی و رسوب باشند.

 

دفترچه راهنمای خودرو

کتابچه راهنمای خودرو شما منبع مهمی برای عیب یابی خودروی شماست. همیشه یک نسخه از راهنمای خودروی خود را در ماشین نگه دارید و با محتویات آن آشنا باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم یک نسخه دیجیتالی از آن را در تلفن همراه یا تبلت خود دانلود و نگهداری کنید.


اقلام ایمنی و اضطراری

وقتی صحبت از وسایل ایمنی و اضطراری برای نگهداری در ماشین شما می‌شود، چند مورد ضروری وجود دارد که باید همیشه در دسترس داشته باشید. این موارد می‌توانند به شما کمک کنند در مواقع اضطراری ایمن بمانید و همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا با آسیب‌های جزئی یا سایر مسائلی که ممکن است در جاده‌ها پیش بیاید مقابله کنید.

جعبه کمک‌های اولیه

جعبه کمک های اولیه هارتمن کد 06

مشاهده قیمت و خرید جعبه کمک های اولیه

یکی از مهم ترین موارد ایمنی که باید در خودروی خود نگهداری کنید، جعبه کمک‌های اولیه است. این جعبه باید شامل لوازم اولیه مانند بانداژ، گاز استریل، دستمال مرطوب ضد عفونی کننده و قرص‌های مسکن باشد. می‌توانید جعبه‌های کمک‌های اولیه از پیش ساخته‌شده را که به‌طور خاص برای اتومبیل‌ها طراحی شده‌اند، خریداری کنید، یا می‌توانید با استفاده از لوازمی که از قبل در خانه دارید، کیت مخصوص خود را جمع‌آوری کنید.

چراغ قوه

نورافکن دستی رونیکس

خرید این چراغ قوه برای خودرو

یکی دیگر از وسایل مهمی که باید در ماشین خود نگه دارید، چراغ قوه است. اگر نیاز به تعویض لاستیک یا تعمیرات در تاریکی دارید، این وسیله ضروری می تواند مفید باشد. مطمئن شوید که باتری‌های اضافی را نیز در دسترس داشته باشید تا در صورت خاموش شدن چراغ قوه بتوانید آنها را تعویض کنید.

 

مثلث‌های هشدار دارای شب رنگ

مثلث‌های هشدار انعکاسی دارای شب رنگ یکی دیگر از موارد ایمنی مهمی است که باید در خودروی خود نگه دارید. این وسیله را می‌توان در کنار جاده قرار داد تا در صورت خرابی خودرو یا اگر به هر دلیلی نیاز به پارک خودرو در مسیر اصلی را دارید، به سایر رانندگان از حضور خود هشدار بدهید. مطمئن شوید که این مثلث‌ها را در فاصله‌ی مطمئن از ماشین خود قرار دهید و چراغ های خطر را نیز روشن کنید.

با نگه داشتن این موارد ضروری ایمنی و اضطراری در خودروی خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که برای هر موقعیتی که ممکن است در جاده پیش بیاید آماده باشید. به یاد داشته باشید که لوازم خود را به طور منظم بررسی کنید و در صورت نیاز هر گونه اقلام تاریخ مصرف گذشته یا آسیب دیده را تعویض کنید.


اقلام راحتی

وقتی در جاده هستید، وسایل راحتی و آسایش می‌توانند خیلی به درد بخور باشند.در اینجا چند مورد وجود دارد که می‌تواند به لذت بردن از سواری شما کمک کند:

پتو

صرف نظر از فصل، نگه داشتن پتو در ماشین همیشه ایده خوبی است. اگر منتظر کمک هستید، یک پتو می‌تواند شما را گرم و راحت نگه دارد. به علاوه، می‌تواند برای پیک نیک‌های بداهه یا رویدادهای خارج از منزل نیز مفید باشد.

مشاهده انواع پتو مسافرتی

چتر

چه در زمان باران یا درخشش بیش از حد نور خورشید در جاده، چتر یک وسیله مفید برای نگهداری در ماشین شما است. اگر گرفتار باران ناگهانی شدید، دیگر نگران خیس شدن نخواهید بود. همچنین اگر در زیر نور آفتاب پارک می‌کنید، یک چتر می‌تواند سایه مورد نیاز را فراهم کند.

شارژر تلفن

در دنیای امروز، تمام شدن شارژ باتری گوشی می‌تواند یک ناراحتی بزرگ باشد. یک شارژر تلفن در ماشین خود داشته باشید تا بتوانید بدون توجه به جایی که هستید متصل بمانید. به علاوه، می‌تواند در شرایط اضطراری نجات دهنده باشد. این جمله را از ما به یادگار داشته باشید.


اقلام فصلی

هنگامی که در جاده هستید، مهم است که برای هر شرایطی که آب و هوا به همراه دارد آماده باشید. در اینجا برخی از اقلام فصلی وجود دارد که باید در ماشین خود نگهداری کنید:

یخ تراش، زنجیر چرخ و مایع ضدیخ/ضدجوش

 زنجیر چرخ خودرو مدل Z15 مجموعه دو عددی

خرید این مدل زنجیر چرخ

در طول ماه‌های زمستان، داشتن یک یخ‌خراش برای تمیز کردن شیشه‌ی جلو و شیشه‌های خودرو بسیار مهم است. این وسیله به حفظ امنیت شما در جاده کمک می کند. در صورت نیاز به بیرون آوردن ماشین از برف، یک بیل کوچک در ماشین خود نیز در نظر بگیرید. همچنین وجود زنجیر چرخ نیز جزو قوانین ورود به جاده‌ها در فصول سرد سال است و شما را از شر رانندگی در برف در امان نگه خواهد داشت. همچنین در صورتی که وسیله نقلیه شما جوش بیاورد یا آب کم کند، وجود مایع ضد یخ / ضد جوش اضافی در خودرو از واجبات است و به یاد داشته باشید که همراه داشتن این وسایل را هرگز فراموش نکنید.

 

لباس اضافی

در فصل‌های پاییز و زمستان، دما می‌تواند به سرعت کاهش یابد. همیشه ایده خوبی است که لباس گرم اضافی را در ماشین خود نگه دارید. این وسایل می‌توانند شامل یک ژاکت گرم، دستکش و کلاه باشند. در فصل تابستان، ایده خوبی است که یک ژاکت یا ژاکت سبک در ماشین خود داشته باشید، زیرا گاهی اوقات تهویه هوا باعث سردی آن می‌شود و منجر به سرما خوردن شما خواهد شد.

 

ضد آفتاب

ضدآفتاب

در فصل‌های بهار و تابستان، اشعه‌های خورشید می‌تواند شدید باشد. مهم است که از پوست خود در برابر اشعه‌های مضر UV محافظت کنید، حتی زمانی که در حال رانندگی هستید. یک کرم ضد آفتاب را در ماشین خود نگه دارید و قبل از اینکه به جاده بروید، آن را بمالید. فراموش نکنید که اگر برای مدت طولانی بیرون هستید، کرم خود را مجددا استفاده کنید. با نگه داشتن این اقلام فصلی در ماشین خود، برای هر شرایطی که آب و هوا ممکن است به ارمغان بیاورد، بهتر آماده خواهید شد. ایمن بمانید و از سواری لذت ببرید!


جمع بندی

نگه داشتن چند اقلام ضروری در خودروی شما می‌تواند ایمنی و راحتی شما را در هنگام رانندگی تضمین کند. از کیت‌های اضطراری گرفته تا وسایل روزمره، مهم است که همه چیزهایی را که نیاز دارید در دسترس داشته باشید. به یاد داشته باشید که یک لاستیک زاپاس، جک، و آچار در صندوق عقب خود و همچنین کابل‌های جامپر و چراغ قوه را نگه دارید. یک جعبه کمک‌های اولیه، بطری‌های آب و خوراکی‌های فاسد نشدنی نیز مهم است که در دست داشته باشید.

موارد دیگری که باید در نظر بگیرید عبارتند از یک شارژر تلفن، یک پتو یا لباس اضافی و یک جعبه ابزار. راستی سرگرمی را فراموش نکنید – برای تأخیرهای غیرمنتظره مثل ترافیک‌های ناگهانی و چند ساعته جاده چالوس، کتاب، پازل یا بازی را در ماشین خود نگه دارید. با صرف زمان برای آماده سازی ماشین خود، می‌توانید از آرامش خاطر در جاده لذت ببرید و بدانید که در مواقع اضطراری همه چیز مورد نیاز خود را دارید.

۵/۵ - (۶ امتیاز)
خرید کادوی تولد خرید کادوی تولد

تحریریه خرید خوب

ما در تحریریه خرید خوب سعی می‌کنیم با نوشتن مقاله‌های مختلف در دسته راهنمای خرید، کاربران را در رسیدن به بهترین کالا برای خرید، همراهی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن