زنانه

۶ نکته که باید برای داشتن یک ست پاییزی زنانه جذاب بدانید

روزهای کوتاه و شب‌های بلند و هوای خنک، خبر از رسیدن فصل پاییز می‌دهد. فصلی که برای طرفداران مد و فشن، فرصت خوبی برای استایل‌های متفاوت و جذاب است. در این مقاله به شما می‌گوییم که چگونه یک ست پاییزی زنانه جذاب استایل کنید. بنابراین با خرید خوب همراه شوید.

۱. ژاکت‌ها، بارانی‌ها و پالتوها را به کمد لباس خود برگردانید.

پالتوها برای ست پاییزی زنانه

فصل پاییز زمان اضافه کردن لباس‌های گرم به کمد لباس‌ است. مانتو(پالتوی) جین، پیراهن چهارخانه، پلیور بافت، بارانی یا کت چرم، همگی از انتخاب‌های مناسب برای یک ست پاییزی زنانه است.

کت چرم یک انتخاب عالی برای استایل پاییزی است. این کت، هرگر قدیمی نمی‌شود و انتخاب مناسبی برای پاییز و زمستان است.
اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که در فصل پاییز باران‌های زیادی می‌بارد، انتخاب یک بارانی یا ترنچ کت (trench coat)، از ضروریات استایل شما است.

هودی‌ها هم از کاربردی‌ترین انواع لباس برای ست پاییزی زنانه است. برای داشتن یک تیپ اسپرت و کژوال، هودی یک انتخاب مناسب است. در استایل‌های چند لایه هم هودی‌ها نقش پررنگی دارند.

فروش ویژه بهترین و پرفروش‌ترین پنکه‌ها خرید پنکه

۳ پیشنهاد برای استایلی متفاوت

  1. یک پلیور انتخاب کنید. پلیور را به همراه شلوار جین اسکینی و بوت بلند بپوشید. همراه با یک کمربند برای روی پلیور، در نهایت یک ست پاییزی زیبا استایل کنید.
  2. استفاده از کت‌ها و ژاکت‌های مخمل و چوب کبریتی در استایل خود را فراموش نکنید. لباس‌های چوب کبریتی به علت نوع بافت پارچه‌ی استفاده شده در آن، زیبایی ویژه‌ای به استایل شما می‌دهد.
  3. پیشنهاد می‌شود اگر در مناطق سردتر زندگی می‌کنید، ترنچ کت و کت‌های بلندتر بپوشید. اگر در محل زندگی شما، در فصل پاییز هوا خیلی سرد نمی‌شود، ژاکت‌ها و کت‌های بدون آستر انتخاب مناسبی است.

۲. بوت‌های پاییزی را متفاوت استایل کنید.

بوت برای ست پاییزی زنانه

هوای خنک پاییز، زمان پوشیدن بوت‌های ساق کوتاه یا ساق بلند برای یک ست پاییزی زنانه زیبا است. پوشیدن نیم‌بوت‌های جیر یا بوت‌های ساق بلند با دامن جین و یا لگ یک ترکیب پاییزی عالی خواهد بود.

مشاهده بهترین بوت های پاییزی

۲ پیشنهاد برای استایل کردن بوت‌ها

  1. شلوار اسکینی را با بوتِ ساق بلند مشکی یا قهوه‌ای ست کنید. پوشیدن یک پیراهن چهارخانه بر روی بلوز سفید، استایل شما را جذاب و تکمیل می‌کند.
  2. شلوار بوت‌کات و بوت ساق کوتاه بپوشید. دقت کنید که هرگز شلوارهای بوت‌کات را درون بوت‌ها قرار ندهید زیرا ظاهری بد فرم و به هم ریخته به کفش شما می‌دهد. پوشیدن یک تونیک این استایل را تکمیل می‌کند.

۳. لباس‌ها را به سبک چندلایه بپوشید.

استایل چندلایه در ست پاییزی زنانه

هوای پاییزی برخلاف هوای زمستان همیشه سرد نیست و دما متغیر است. بعضی روزها، صبح‌ها خنک، بعدازظهرها گرم و غروب دوباره خنک می‌شود. وقتی به صورت چند لایه لباس بپوشید، در هر زمانی از روز، لباس‌های خود را بر اساس دما انتخاب می‌کنید؛ برای مثال وقتی هوا گرم می‌شود، می‌توانید لایه‌ها را کم کنید. پوشیدن چند لایه لباس ایده‌ی جالبی برای یک ست پاییزی زنانه جذاب است.

۴. بلوزها را فراموش نکنید.

بلوزها از جمله لباس‌هایی هستند که با آن می‌توان برای ست پاییزی زنانه، ترکیب‌های جالبی استایل کرد. می‌توانید بلوزها را در زیر پلیورهای بافت یا برروی تاپ‌های نازک بپوشید.

۲ پیشنهاد برای استایل کردن بلوزها

  • بلوزهایی با بافت توری را بر روی تاپ بپوشید. سعی کنید برای داشتن استایلی زیباتر، رنگ این دو لباس را شبیه به هم انتخاب کنید. این استایل برای مناطقی که آب‌وهوای خیلی خنکی در فصل پاییز ندارد، مناسب است.
  • می‌توانید تاپ یا پیراهن آستین بلند را در زیر بلوزهای یقه اسکی بپوشید.

۵. از اکسسوری‌های پاییزی غافل نشوید.

اکسسوری‌هایی مانند کلاه، دستکش و شال‌گردن از آیتم‌هایی هستند که برای تنوع بخشیدن به پوشش شما در فصل پاییز و زمستان کاربرد زیادی دارند. استفاده از دستکش‌های جیر یا چرم که در هوای خنک، زیبای خاصی به ست پاییزی شما می‌بخشد. همچنین استفاده از کلاه‌های گرم پاییزی، کلاه‌های بافت یا نمدی باعث تنوع در استایل شما می‌شود.

۶. طرح‌ها و رنگ‌ها را ترکیب کنید.

طرح و رنگ در ست پاییزی زنانه

پاییز، فصل تغییر است. تغییر رنگ‌های طبیعت و تغییر آب و هوا، مخصوص این فصل است. شما هم می‌توانید با این تغییر همراه شوید و با ترکیب طرح‌ها و رنگ‌ها، استایل‌های متفاوتی را انتخاب کنید.

۳ پیشنهاد برای ترکیب طرح‌ها و رنگ‌ها در استایل

  1. به ست پاییزی زنانه خود، اکسسوری‌ها را اضافه کنید. یک ایده جالب برای ترکیب آیتم‌های مختلف استایل، استفاده از ساق پا بافتنی همراه با لگ‌های تک رنگ و ساده یا همراه با بوت‌های چرم است.
  2. اگر می‌خواهید پلیوری با رنگ روشن بپوشید، یک بلوز با رنگ تیره را در زیر آن به تن کنید. ترکیب رنگی جالبی خواهد شد.
  3. ترکیب طرح‌های مختلف هم استایل متفاوتی به شما می‌دهد. برای مثال، یک پیراهن چهارخانه قرمز همراه با بلوز سفید و یا دامن گل‌دار به رنگ تیره با بلوز مشکی بپوشید و استایل زیبایی را خلق کنید.

۵ رنگ مناسب برای ست پاییزی زنانه

رنگ‌ها نقش مهمی در زیبایی استایل افراد دارند. آشنایی با رنگ‌های مناسب هر فصل و ترکیب آن‌ها با هم می‌تواند، استایل‌های متفاوت و جذابی را خلق کند. بنابراین اگر می‌خواهید در فصل پاییز، لباس‌های زیبایی به تن کنید، بهتر است که با رنگ‌های این فصل آشنا شوید.

۱. طیف رنگی قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای در ست پاییزی زنانه

بدون شک قهوه‌ای از رنگ‌های کاربردی و مهم برای ست پاییزی زنانه در فصل پاییز است. رنگی گرم و در عین حال شیک و زیبا که از ضروریات یک کمد پاییزی است.
پیشنهاد می‌کنیم بوت‌های قهوه‌ای، لباس‌های چرم قهوه‌ای با ژاکت‌های پشمی را در این فصل امتحان کنید. وقتی در استایل خود از طیف رنگی قهوه‌ای استفاده می‌کنید، ترکیب‌های متنوع و زیباتری خواهید داشت.

۲. رنگ‌های نود (nude)

رنگ‌ نود در ست پاییزی زنانه

سبک پوششی مینیمالیسم در این سال‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده‌است. رنگ‌های نود که شامل طیف رنگی کرمی و بژ می‌شوند؛ برای تیپ مینیمال ضروری است.
ترکیب رنگ‌های نود با رنگ‌های ملایم صورتی در استایل، حس زیبایی زنانه را القا می‌کند.
استفاده از این طیف رنگی در لباس‌های ابریشمی، جیر، پشمی و چرمی انتخاب مناسبی برای ست پاییزی زنانه است.
اضافه کردن رنگ‌های نود به لباس‌‌هایی با رنگ‌های گرم، کمد لباسی مناسب فصل پاییز را برایتان خلق می‌کند.

۳. شرابی‌های جذاب

رنگ شرابی در ست پاییزی زنانه

از رنگ‌های خاص و جذاب طیف رنگی قرمز، رنگ شرابی است. ترکیب کت شرابی با پلیور بافت و دامن، ست پاییزی رنانه چشم‌گیری را ایجاد می‌کند.
برای استایل کردن پوشش خود به سبک مونوکروم، می‌توانید از رنگ‌های شرابی و سایه‌های دیگری از این رنگ در طیف رنگی قرمز استفاده کنید. فراموش نکنید که رنگ شرابی، رنگی است که هرگز قدیمی نمی‌شود.

۴. سبزهای متفاوت

رنگ سبز در ست پاییزی زنانه

رنگ سبز هم از رنگ‌های پرطرفدار در این فصل است. رنگی که حس امیدواری را القا می‌کند. این رنگ طیف رنگی وسیعی دارد؛ از رنگ‌هایی با تناژ زرد تا سبز زیتونی و تناژهای دیگرِ سبز. این طیف رنگی را به آسانی می‌توان با رنگ‌هایی مانند مشکی و قهوه‌ای در استایل خود ترکیب کنید. استفاده از اکسسوری مانند کیف به رنگ سبز تیره یا پوشیدن پلیور بافت سبز می‌تواند جلوه‌ی زیبایی را به ست پاییزی زنانه بدهد.

۵. زرد مخصوص پاییز

رنگ زرد برای ست پاییزی زنانه

رنگ زرد به کمد لباس پاییزی شما، حسی گرم و شاد می‌بخشد. طیف رنگی زرد را می‌توان از زرد کمرنگ تا خردلی در نظر گرفت.
معمولا رنگ زرد با رنگ‌هایی مانند نارنجی و سبز به خوبی هماهنگ می‌شود. اما اگر می‌خواهید به ست پاییزی زنانه خود تنوع بیشتری ببخشید، رنگ زرد را با طیف رنگی قهوه‌ای مانند قهوه‌ای پررنگ ترکیب کنید. می‌توانید بلوز طرح‌دار ابریشمی به رنگ زرد را با دامن به قد متوسط به تن کنید.
اکسسوری‌های زرد رنگ هم جلوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی زیبایی به استایل شما می‌دهد. فراموش نکنید که رنگ زرد مناسب تمام فصول است. بنابراین داشتن این رنگ در کمد لباس خود بسیار پرکاربرد است.

جمع‌بندی

برای داشتن ست پاییزی زنانه جذاب در فصل زیبای پاییز، از ترکیب لباس‌های مختلف با طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت نترسید و سعی کنید با خلاقیت خود، استایل‌های متفاوت و چشم‌نوازی را خلق کنید.

منابع: wikihow ، trunkclub

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

خرید کادوی تولد خرید کادوی تولد

ندا علیخانی

ندا علی‌خانی فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر است و علاقه‌ زیادی به تولید محتوا دارد و یک سال است که در این حوزه فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن