مد و پوشاکمردانه

قبل از خرید پیراهن مردانه برای آقایان به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

پیراهن مردانه یک پوشاک کاربردی‌ در بین آقایان است. بنابراین نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت؛ انتخاب پیراهنی مناسب و زیبا، ظاهری رسمی و شیک به آقایان هدیه می‌دهد. اگر به دنبال خرید هدیه برای آقایان هستید، پیراهن مردانه انتخاب بسیار خوبی است. برای داشتن یک انتخاب عالی، ما با راهنمای خرید پیراهن مردانه به شما نکته‌های مهمی برای خرید پیراهنی شیک و مناسب، می‌گوییم. با خرید خوب همراه شوید.

۷ نکته برای خرید پیراهن مردانه

پیراهن مردانه عضو مهم کمد لباس آقایان است اما گاهی اوقات آقایان در خرید آن دقت نمی‌کنند. مهم‌ترین معیار برای خرید را تنها سایز در نظر می‌گیرند. اما باید بدانید که اندازه‌ی لباس، تنها یکی از نکته‌های مهمی است که باید به آن توجه کرد. علاوه بر اندازه، باید فاکتورهای دیگری را هم برای خریدی بهتر در نظر گرفت. در ادامه ۷ فاکتور مهم برای خرید پیراهن مردانه شیک و زیبا را برای شما توضیح می‌دهیم.

۱. اندازه‌ی مناسب

اندازه‌ی پیراهن برای خرید پیراهن مردانه

اولین معیار برای خرید پیراهن مردانه‌ای مناسب، اندازه‌ی آن است. به طور کلی اندازه یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمان خرید انواع لباس‌ها است. لباسی با اندازه‌ی مناسب، هم راحتی فرد را به دنبال دارد و همچنین ظاهر آراسته‌ای به او می‌بخشد.

برخی اوقات، بعضی از افراد که حساسیت بیشتری نسبت به ظاهر و پوشش خود دارند، ترجیح می‌دهند لباس آماده نخریده و پیراهن خود را به دستان خیاط بسپارند. زیرا در نهایت پیراهن آن‌‌ها، اندازه‌ی دقیق و دوخت بهتری خواهد داشت. اما در این صورت هزینه‌ی لباس شما بیشتر خواهد شد. پیراهن‌های مردانه معمولا بر اساس اندام آقایان به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:

 • اندام ورزشکاری: برای آقایان ورزشکاری که بدنی با عضلات کم حجم دارند یا افراد لاغر اندام، بهتر است برای انتخاب اندازه‌ی درست، پیراهنی با ۱۲ سانتی‌متر اندازه‌ی بیشتر در ناحیه‌ی سینه، کمر و باسن انتخاب کنند.
 • اندام متوسط و معمولی: آقایانی که عضلات و اندام متوسطی دارند اما چاق نیستند، بهتر است پیراهنی را انتخاب کنند که در نواحی سینه، کمر و باسن ۱۶ سانتی‌متر اندازه‌ی پیراهن بیشتر است.
 • اندام بزرگ و چاق: مردانی با اندام درشت بهتر است پیراهنی با ۲۰ سانتی‌متر اندازه‌ی بیشتر در ناحیه‌ی سینه، کمر و باسن انتخاب کنند.

۴ نکته‌ی مهم برای خرید پیراهن مردانه با اندازه‌ی مناسب

 • فاصله‌ی بین یقه‌ی پیراهن و گردن شما در حالتی که همه‌ی دکمه‌ها کامل بسته است، باید تقریبا ۲ انگشت باشد. بنابراین یقه، اندازه و ایستادگی خیلی خوبی خواهد داشت.
 • حلقه‌ی آستین باید دقیقا در قسمت اتصال بازو به شانه قرار گیرد. قرار گرفتن حلقه‌ی آستین در قسمت بالاتر باعث کشیدگی و تنگی لباس در قسمت بالاتنه می‌شود.
  اگر هم که حلقه‌ی آستین در قسمت پایین‌تر قرار گیرد، باعث افتادگی پیراهن و در نهایت ظاهر بد لباس می‌شود.
 • آستین‌های پیراهن خیلی گشاد یا خیلی تنگ نباشد. اندازه‌ای مناسب است که به راحتی بتوانید دستان خود را حرکت دهید.
 • سرآستین‌ها دقیقا باید بر روی مچ شما قرار گیرد؛ بالاتر و یا پایین‌تر و بر روی کف دست اشتباه است.

۲. پارچه‌ی مناسب

قبل از خرید پیراهن مردانه، باید به جنس و کیفیت پارچه هم توجه کرد. باید در نظر بگیرید که پیراهن را کجا می‌پوشید. پیراهنی ضخیم مناسب است یا پیراهنی با پارچه‌ی نازک؟ کیفیت پارچه فاکتور بسیار مهمی است.
لباس‌ها با پارچه‌هایی با جنس و ساختار مختلفی تولید می‌شوند که ما در این بخش از راهنمای خرید پیراهن مردانه به ۳ نوع از آن اشاره می‌کنیم:

 • پارچه‌ی پنبه‌ای: پارچه‌هایی که در بافت آن‌ها از پنبه استفاده شده‌است، پارچه‌های نرم و سبکی هستند. رطوبت و جریان هوا را به خوبی عبور می‌دهند. ویژگی خیلی خوب این پارچه‌ها اتوکشی آسان آن‌ها است.
 • الیاف مصنوعی: پیراهن‌هایی با الیاف مصنوعی معمولا در ساختار آن‌ها پلاستیک، پلی استر و موادی مانند این‌ها استفاده شده‌است. بدیهی است که کیفیت این پیراهن‌ها به خوبی پنبه‌ای نیست. اما معمولا پیراهن‌هایی با این پارچه‌ها، لک‌ها را خیلی به خود جذب نمی‌کنند. همچنین قیمت این پیراهن‌ها در بازار، کمتر از پیراهن‌هایی با پارچه‌ی پنبه‌ای است و گران نیستند.
 • پارچه لینن: پبراهن‌های مردانه و به طور کلی لباس‌هایی با پارچه لینن، لباس‌های نرم و با کیفیتی هستند. معمولا در تولید لباس‌های کژوال و اسپرت از این پارچه استفاده می‌شود. پارچه‌های لینن مناسب فصل تابستان هم است.

۳. نوع یقه پیراهن

یقه‌ی لباس نقش مهمی در زیبایی لباس دارد. علاوه بر لباس، یقه در تناسب ظاهر و به خصوص صورت شما نقش کلیدی دارد. در واقع یقه‌ی لباس به مانند قابی برای صورت شما است. یقه‌ها، مدل‌های مختلفی دارند که مناسب استایل‌های متفاوتی هستند. ما در این بخش از راهنمای خرید پیراهن مردانه، به ۴ نوع از مدل‌های رایج یقه اشاره می‌کنیم:

یقه پهن

لبه‌های یقه‌ی پهن معمولا در حدود ۱۰ سانتی‌متر فاصله دارند. لبه‌های این یقه را با توجه به نوع استایل خود می‌توانید به بالا یا پایین قرار دهید. یکی از رایج‌ترین نوع یقه‌ در پیراهن‌های مختلف مردانه، این مدل است. مناسب برای پارچه‌های مختلف با طرح و رنگ‌های متفاوت است. آقایانی با صورت‌های کشیده یا معمولی می‌توانند از این یقه برای پیراهن خود استفاده کنند.

یقه کلاسیک

یقه‌ای که در بسیاری از پیراهن‌های مردانه دیده می‌شود. مناسب برای استایل‌های رسمی مانند پوشیدن به همراه کت‌ و شلوار و کراوات و یا استایل‌های غیر رسمی است. فاصله‌ی لبه‌های یقه در این مدل در حدود ۸ سانتی‌متر است. برای افرادی با صورت‌های گرد بسیار مناسب است.

یقه دکمه‌دار

این یقه تفاوت چندانی با نوع کلاسیک ندارد. فقط بر روی لبه‌های این یقه دکمه هم دوخته می‌شود. وجود دکمه به ایستادگی بهتر لبه‌های یقه کمک می‌کند. این یقه مناسب استایل‌های رسمی نیست و برای استایل‌های کژوال بهتر است.

یقه مائو

این یقه به مانند یک نوار پارچه‌ای با یک دکمه به دور گردن بسته می‌شود. یقه مائو به صورت ایستاده قرار می‌گیرد و مناسب برای کراوات نیست. پیراهن‌های لینن با این یقه ظاهر خوبی پیدا می‌کنند. پیراهن‌های مردانه‌ای که یقه‌ی مائو دارند، در بین مسئولان و وزیران کشوری، بسیار پر استفاده است.

۴.نوار دکمه‌ها

شاید این مورد در زمان خرید پیراهن مردانه خیلی قابل توجه نباشد، اما باید بدانید که نوع نواری که در زیر دکمه‌ها و جای دکمه‌ها، در جلوی پیراهن دوخته می‌شود، در زیبایی پیراهن نقش دارد. در بعضی از پیراهن‌های مردانه، یک نواری به پهنای ۱ تا ۲ اینچ و به بلندی تعداد دکمه‌های جلوی پیراهن، به زیر دکمه‌ها و جای دکمه‌ها دوخته می‌شود. در نوعی دیگر از پیراهن‌ها، این نوار به صورتی دوخته می‌شود که دکمه‌ها بعد از بسته شدن، درون این نوار مخفی می‌شوند و مشخص نیستند. اما در بعضی از پیراهن‌های اسپرت و کژوال، نواری برای دکمه دوخته نشده و دکمه‌ها و جا دکمه‌ها بر روی پارچه‌ی اصلی پیراهن دوخته می‌شوند.

۵. دکمه‌ها

دکمه‌ها برای خرید پیراهن مردانه

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب پیراهنی مناسب، دکمه‌های پیراهن است. کیفیت و زیبایی دکمه‌ها در زیبایی پیراهن نقش مهمی دارند. ردیف نبودن دکمه‌های دوخته شده، شل یا سفت بودن بیش از اندازه و یا افتادن هر کدام از آن دکمه‌ها، به راحتی می‌تواند تمام استایل شما را به هم بریزد. در زمان خرید پیراهن مردانه، دکمه‌های متفاوتی می‌بینید. دکمه‌ها انواع مختلفی دارند و جنس آن‌ها متفاوت است. در این بخش به ۳ نوع از این دکمه‌ها اشاره می‌کنیم:

دکمه‌های پلاستیکی

دکمه‌های پرمصرف در بین پیراهن‌های مردانه که از استحکام نسبتا خوبی برخوردارند و قیمت مناسبی دارند. البته کیفیت این دکمه‌ها متفاوت است. کیفیت‌های پایین که قیمت کمتری هم دارند، مقاوم نیستند و به راحتی می‌شکنند.

دکمه‌های مرواریدی

این دکمه‌ها از مروارید ساخته نشدند. بلکه از پوسته‌ی حاوی مروارید ساخته شدند. کیفیت بسیار خوبی دارند اما به دلیل قیمت بالای آن‌ها، معمولا در لباس‌های با کیفیت و درجه یک از آن‌ها استفاده می‌شود.

ضخامت دکمه‌ها

قبل از خرید پیراهن مردانه بهتر است به ضخامت دکمه‌ هم توجه کنید. دکمه‌های تخت و ضخیم، هر کدام خوبی‌ها و بدی‌هایی دارند. دکمه‌های ضخیم دوام بیشتری دارند اما وقتی عجله دارید، بستن این دکمه‌ها وقت‌گیر است. در مقابل، دکمه‌های تخت، باز و بسته کردن آن‌ها آسان‌تر است، اما احتمال افتادن آن‌ها به خصوص اگر به خوبی دوخته نشوند، زیاد است.

۶. سرآستن پیراهن

سرآستین برای خرید پیراهن مردانه

این نکته در خرید پیراهن مردانه، مهم است. کیفیت عالی پارچه‌ی پیراهن و اندازه‌ی مناسب سرآستین‌ها نقش مهمی در زیبایی پیراهن دارند. برای انتخاب اندازه‌ی مناسب برای آستین‌ پیراهن، باید آستین‌های پیراهن را در زیر کت در نظر بگیرید. وقتی بر روی پیراهن مردانه، کت می‌پوشید، باید لبه‌های آستین در حدود ۱ سانتی‌متر بیرون از آستین کت قرار گیرد. این نکته به زیبایی استایل شما می‌افزاید.

نکته‌ی دیگر در مورد دکمه‌های سرآستین است. سرآستین‌هایی با یک دکمه، در بین پیراهن‌‌های مردانه رواج بیشتری دارند. وجود این دکمه به ایستادگی بهتر آستین کمک بسیاری می‌کند. همچنین استایلی رسمی‌تر شکل می‌دهد. در نوعی دیگر از پیراهن‌ها که اغلب در بین آقایانی با قد بلند رواج دارد، سرآستین‌هایی با ۲ یا ۳ دکمه است. این مدل باعث جذابیت ظاهر شما می‌شود.

۷. رنگ و طرح پیراهن

رنگ و طرح مناسب برای خرید پیراهن مردانه، معمولا با توجه به سلیقه‌ و موقعیت استفاده از پیراهن انتخاب می‌شود. انتخاب طرح و رنگی مناسب و ترکیب آن‌ با اجزای دیگر لباس‌ها در استایل شما، بیانگر روحیات و حس و حال شما است. یک استایل مناسب باید بر اساس طرح و رنگ مناسب لباس‌ها انتخاب شود.

۳ پیشنهاد برای انتخاب طرح و رنگ مناسب پیراهن مردانه

 • پارچه‌های ساده با رنگ‌های سفید یا آبی، برای قرارهای رسمی و کاری مناسب‌تر است.
 • پیراهن‌هایی با پارچه‌های راه راه یا چهارخانه مناسب برای جمع‌های دوستانه، خانوادگی و استفاده‌ی روزمره است.
 • پارچه‌های طرح‌دار با طرح‌های شلوغ، رنگ‌های شاد، روشن و پاستلی مناسب برای مراسم‌های جشن و شادی و همچنین طبیعت‌گردی و ساحل است. وجود این پیراهن‌ها در فصل تابستان در کمد آقایان یک ضرورت خواهد بود.

۹ نمونه از پرفروش‌ترین پیراهن‌های مردانه

در بازار لباس‌های مردانه، برای خرید پیراهن مردانه، انواع مختلفی از این پیراهن‌ها را می‌بینیم. برای آشنایی بیشتر با این پیراهن‌ها و خریدی آسان‌تر، ۹ نمونه از پرفروش‌ترین پیراهن‌های موجود در بازار ایران را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. پیراهن مردانه مدل PVLF

خرید پیراهن مردانه سفید

جنس پارچه تترون، کشی
طرح ساده
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده رسمی، روزمره

مشاهده قیمت و خرید


۲. پیراهن مردانه پیکی پوش مدل M02565

خرید پیراهن مردانه چهارخانه

جنس پنبه، ویسکوز
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده اسپرت، رسمی، روزمره، مهمانی
شرایط نگه‌داری شست‌وشو با دمای ۳۰ درجه

مشاهده قیمت و خرید


۳. پیراهن مردانه مدل BMBT1059

خرید پیراهن مردانه طرحدار

جنس پنبه، نخ
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده اسپرت، روزمره، رسمی، مهمانی
شرایط نگه‌داری شست‌وشو با دمای ۳۰ درجه، اتوکشی با دمای کم، از سفید کننده استفاده نشود.

مشاهده قیمت و خرید


۴. پیراهن مردانه پاتن جامه مدل ۱۰۲۲۲۱۰۰۰۱۸۰۲۹۵

خرید پیراهن مردانه جین

جنس جین، پنبه
قد روی کمر
طرح ساده
یقه برگردان
استفاده اسپرت، روزمره، مهمانی

مشاهده قیمت و خرید


۵. پیراهن مردانه ایزی دو مدل ۲۱۸۱۱۳۵۴۳۹۹

خرید پیراهن مردانه به رنگ تیره

جنس الیاف نخی
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده روزمره
شرایط نگه‌داری شست‌وشو با دمای ۳۰ درجه، اتوکشی با دمای کم، خشک‌کن و سفید کننده استفاده نشود.
تولید ایران

مشاهده قیمت و خرید


۶. پیراهن مردانه مدل BMBT1088-4

خرید پیراهن مردانه آبی تیره

جنس الیاف نخی، پنبه
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده اسپرت، روزمره، مهمانی، رسمی
شرایط نگه‌داری شست‌وشو با دمای ۳۰ درجه، اتوکشی با دمای کم، از سفید کننده استفاده نشود.

مشاهده قیمت و خرید


۶. پیراهن مردانه مدل BMBT1067

خرید پیراهن مردانه آستین کوتاه

جنس پنبه، نخ
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده اسپرت، روزمره، مهمانی، رسمی
شرایط نگه‌داری شست‌وشو با دمای ۳۰ درجه، اتوکشی با دمای کم

مشاهده قیمت و خرید


۷. پیراهن آستین کوتاه مردانه کد ۱۰۳۸

خرید پیراهن مردانه آستین کوتاه جین

جنس جین
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده اسپرت، مهمانی، روزمره
تولید ایران

مشاهده قیمت و خرید


۸. پیراهن مردانه مدل BMBT1061

خرید پیراهن مردانه سرمه‌ای

جنس پنبه، نخ
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده اسپرت، رسمی، مهمانی
شرایط نگه‌داری شست‌وشو با دمای ۳۰ درجه، اتوکشی با دمای کم

مشاهده قیمت و خرید


۹. پیراهن مردانه رونی مدل ۱۱۱۱۰۲۵۸-۳۴

خرید پیراهن مردانه با کیفیت مشکی

 

 

جنس ۷۰ درصد الیاف نخ، ۳۰ درصد پلی استر
قد روی باسن
یقه برگردان
استفاده روزمره
شرایط نگه‌داری شست‌وشو با دمای ۳۰ درجه، اتوکشی با دمای کم
تولید ایران

مشاهده قیمت و خرید


جمع‌بندی

امروزه در دنیای مد و فشن، پیراهن‌های مردانه تنوع بسیاری پیدا کرده‌اند و در طرح‌ها و مدل‌های متنوعی طراحی و تولید شده‌اند. شما علاوه بر در نظر داشتن فاکتورهای گفته شده در این مقاله، باید برای خرید پیراهن مردانه، سلیقه‌ی خود و همچنین بودجه‌ی خود را برای خریدی مناسب در نظر بگیرید.

۵/۵ - (۶ امتیاز)
خرید کادوی تولد خرید کادوی تولد

ندا علیخانی

ندا علی‌خانی فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر است و علاقه‌ زیادی به تولید محتوا دارد و یک سال است که در این حوزه فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن