لوازم آرایش

انواع براش آرایشی و کاربردهای آنها؛ هرچیزی که باید برای یک میکاپ حرفه‌ای بدانید

انواع براش آرایشی برای چه مواردی استفاده می‌شوند؟ به چه تعداد براش برای آرایش نیاز دارم؟ بهترین برس های آرایشی برای خرید کدامند؟ دانستن اینکه چه برس های آرایشی لازم دارید و نحوه استفاده از آنها می تواند کاملاً گیج کننده و کاملاً پر دردسر باشد. اما یک مجموعه خوب از براش‌های مختلف، برای همه علاقه‌مندان به آرایش ضروری است. برس‌های آرایشی نه تنها آرایش کردن را راحت و سریع می‌کنند، بلکه زدن وسایل آرایشی روی پوست را برای شما راحت‌تر می‌کنند و کمک می‌کنند تا مواد آرایشی بی عیب و نقص رو پوست شما بنشینند.

اگر در زمینه آرایش کردن یک مبتدی تازه وارد هستید، مجموعه خوبی از براش‌ها روند کار را بسیار ساده‌تر می کنند. انواع مختلفی از برس‌های آرایش وجود دارند، بنابراین مهم است بدانید که در روند آرایش خود از کدام یک از آنها استفاده کنید؛ بنابراین ما در این مطلب، لیستی از براش‌های مهم آرایشی را به همراه کاربردهای هرکدام برای شما آماده کردیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

 

 

۱) براش مخصوص زیرسازی

آرایش شما باید با یک زیرسازی مناسب شروع شود. وظیفه اصلی یک براش زیرسازی (Foundation Brush) پخش کردن زیرسازهای مختلف مثل کرم پودر مایع بر روی پوست شماست. استفاده از یک براش با کیفیت خوب، کل آٰرایش شما را به طور محسوسی یک دست و حرفه‌ای میکند. در مقابل انتخاب یک برس زیرساز اشتباه باعث می‌شود لایه‌ای ناهموار و بی کیفیت روی صورت شما ایجاد می‌کند. یک براش زیرساز با کیفیت بالا به شما این امکان می‌دهد که کرم پودر را به خوبی روی پوست محو کنید و ظاهر طبیعی‌تری به شما می‌بخشد.

برس زیرساز خوب باید دارای موهای صاف، متراکم و انعطاف پذیر باشد تا بتواند یک سطح اولیه صاف و یکنواخت ایجاد کند. هنگام استفاده از این براش آرایشی لازم است طوری مایع زیرسازتان را روی پوست پخش کنید تا از خطوط ناهموار و خشن جلوگیری کنید. هکرم پودر زیرساز را به صورت نقطه‌ای روی پیشانی، گونه‌ها، بینی و چانه خود بزنید و سپس از براش زیرساز استفاده کنید تا آن را روی تمام صورت خود محو کنید.

برس‌های زیرساز شکل‌های مختلفی دارند، اما اینکه شما کدام را انتخاب کنید کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. خیلی مهم است که برس زیرسازتان را به طور مرتب بشویید تا پوست شما تمیز و سالم بماند. هنگام شستن برس‌ها، از انگشتان‌تان برای اصلاح مجدد آنها موهای برس در هنگام خشک شدن استفاده کنید.

براش آرایشی

۲) براش کانسیلر

بعد از اینکه زیرسازی آرایشان را انجام دادید، می‌توانید از کانسیلر برای پوشاندن هرگونه نقص و روشن‌تر کردن قسمت‌های تیره صورت استفاده کنید. برای استفاده بهتر از کانسیلر می‌توانید از یک براش مخصوص کانسیلر استفاده کنید. این براش آرایشی دقیقا شبیه نسخه کوچک‌تر براش زیرساز و شبیه به یک قلموی نقاشی اما متراکم‌تر است.

برای استفاده از براش کانسیلر، مقدار کمی از کانسیلر را روی ناحیه مورد نظر بمالید و سپس به آرامی براش را روی پوست خود بکشید تا زمانی که با زیرساز شما مخلوط و محو شود. توصیه ما به شما این است که این مرحله با استفاده از مقدار کمی کانسیلر شروع کنید و اگر پوشانندگی کم بود، دوباره کانسیلر بزنید تا زمانی که تمام تیرگی‌ها و جای جوش‌ها و نواقص دیگر برطرف شوند.


۳) براش محصولات پودری

پس از استفاده از کرم پودر زیرساز و کانسیلر،می‌توانید همه چیز را با یک لایه پودر فیکساتور محافظت کنید. این پودر کمک می‌کند تا آرایش در طول روز با ظاهری بی عیب و نقص روی صورت شما باقی بماند. برای استفاده از این پودر نیاز به یک براش محصولات پودری که براشی بزرگ و کرکی، با شکلی گنبدی است، دارید. این براش آرایشی پودر را به صورت یکنواخت و یکدست روی صورت پخش می‌کند؛ البته لازم است که قبل از کشیدن براش روی صورت، با ضربه‌ای پودر اضافی روی آن را از بین ببرید تا به نتیجه ایده‌ال برسید.

براش آرایشی

۴) براش رژگونه

اگر از رژگونه استفاده می‌کنید، استفاده از یک براش رژگونه برای نتیجه طبیعی‌تر شدن آن روی گونه‌ها، بسیار مهم است. اگر هنگام استفاده از این نوع محصول آرایشی از براش صحیح استفاده نمی‌کنید، نتیجه می‌تواند بسیار اغراق شده و غیر طبیعی به نظر برسد.

یک براش رژگونه خوب دارای همان سطح کرکی مانند یک براش محصولات پودری است اما برای استفاده روی گونه‌ها، کوچک‌تر است. بعضی از براش‌های رژگونه زاویه کمی برای پخش کردن بهتر محصول روی گونه دارند. برای استفاده از رژگونه، براش آغشته به آن را روی برجسته‌ترین نقطه گونه قرار دهید و به طرف گوش‌ها و کمی به سمت بالا حرکت دهید. همیشه بهتر است که با مقدار کمی رژگونه شروع کنید و سعی کنید که تا جایی که میتوانید خطوط آن را محو کنید؛ با این کار سرخی گونه‌ها را به طبیعی‌ترین شکل ممکن ایجاد می‌کنید.

براش رژگونه

۵) براش کانتورینگ

استفاده از کانتورینگ راهی عالی برای زاویه سازی صورت است ، اما برای انجام آن به یک براش عالی نیاز دارید. انواع براش آرایشی وجود دارند که می توان از آن برای کانتورینگ استفاده کرد، اما در حالت ایده آل باید به براش مخصوص کانتورینگ را خریداری کنید. براش کانتور تقریبا به اندازه یک براش رژگونه است، اما دارای سر زاویه دار بسیار متراکم است که یک فرم کاربردی برای کانتور دقیق را ایجاد می‌کند.

با کمک این براش‌های آرایشی می‌توانید محصولات کانتیورینگ پودری و کرمی را روی پوست بزنید. برای استفاده، کانتور را در گودی زیر گونه‌ها، خطوط فک، اطراف پیشانی و دو سمت بینی بمالید و بعد با حرکات محکم رفت و برگشتی آن را محو کنید. با شروع محو شدن کانتور، براش را به صورت دایره‌ای دهید و مراقب باشید که کانتور را در مکان مناسب نگه دارید. شما می توانید از این تکنیک در هر قسمت از صورت خود که می خواهید سایه ایجاد کنید، استفاده کنید.

براش کانتور

۶) براش برنزر

محصولات برنزه کننده آرایشی یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن پوستی تیره و براق است، بدون اینکه لازم باشد زمان زیادی را در آفتاب بگذرانید که می‌تواند برای پوست و سلامت شما مضر باشد. براش برنزر از نظر شکل شبیه به براش‌های محصولات پودری و رژگونه است با این تفاوت که سر آن بزرگ‌تر و حتی متراکم‌تر است. دلیل این تفاوت در این است که برونزر باید به طور خیلی یکنواخت روی پوست پراکنده شود تا طبیعی به نظر برسد. اگر برنزر را بیش از حد استفاده کنید یا آن را به طور مساوی به تمام قمست‌های صورت نزنید، نتیجه کار بسیار غیر طبیعی می‌شود، به خصوص اگر پوستی روشن داشته باشید.

برای استفاده حرفه‌ای از برنزر، براش برنزر را به مقدار کمی از محصول برنزه کننده آغشته کنید و آن را روی صورت طوری بکشید که شکل عدد ۳ را ایجاد کنید. سعی کنید که حتما محصول را به خوبی روی پوست محو کنید تا هیچ خطوط و مرزی بین برنزه کننده و کرم پودر زیرسازتان باقی نماند. بعد از این مرحله بدون اینکه براش را دوباره به محصول آغشته کنید، آن را به آرامی روی پیشانی و بینی خود بمالید. این روش ظاهری طبیعی به چهره شما می‌دهد چون برنزه کننده را طوری روی صورت پخش می‌کنید که خورشید به طور طبیعی بیشتر به آن قسمت‌ها می‌تابد.

براش آرایشی

۷) براش هایلایت

براش‌های هایلایت با تمام براش‌هایی که تا اینجا به شما معرفی کردیم، ظاهری بسیار متفاوت دارد. این براش شبیه به یک بادبزن کوچک است و موهای بسیار نازک دارد. این شکل بادبزنی اجازه می دهد تا بدون اینکه شبیه به یک توپ دیسکو براق و درخشان شوید، هایلایتر را به طور یکنواخت روی قسمت‌های بالایی گونه‌هایتان بمالید. هایلایت این روزها بخش محبوبی در آرایش‌هاست، بنابراین بهتر است که یک براش هایلایتر عالی در کیف لوازم آرایش‌تان داشته باشید.

برای استفاده از براش هایلایتر، مقدار کمی از محصول را با براش بردارید و آن را با حرکت جلو و عقب، روی قسمت های بالای استخوان گونه بکشید. به علاوه می‌توانید هایتلاتر را روی نوک بینی و قسمت وسط لب بالایی‌تان هم بزنید تا جلوه‌ای درخشان به وجود بیاید.

هایلایتر

۸) براش سایه

برای انجام یک سایه چشم کامل و حرفه‌ای، به چندین نوع براش آرایشی مختلف که مخصوص سایه هستند، نیاز دارید. این براش‌ها بسیار کوچک‌تر و متراکم‌تر از براش‌های صورت هستند که پیش از این در این مطلب به شما معرفی شدند. براش‌های سایه به طور خاص برای فرم و آناتومی چشم‌ها طراحی شده‌اند، بنابراین شما هنگام استفاده از آنها، نهایت کنترل را دارید.

اولین مورد از این براش‌ها، براش سایه است که بیشترین استفاده را دارد و برای سایه زدن یا استفاده از کانتور سایه روی کل سطح پلک‌هاست. فرم موهای این براش شبیه به براش زیرساز است اما بسیار کوچک‌تر و بسیار متراکم‌تر از آن است. برای رسیدن به بهترین نتیجه هنگام استفاده از این براش، بعد از اینکه آن را آغشته به سایه کردید، با حرکنی حلالی آن را چندین بار پشت پلک‌ها بکشید تا سطحی یکنواخت ایجاد شود.

براش سایه چشم

۹) براش سایه مخصوص گوشه‌های چشم

این براش برای زدن سایه به گوشه‌های چشم استفاده می شود. بسیار متراکم است و دارای یک شکل زاویه‌دار یا برجسته برای بهترین کاربرد ممکن است. بسیار مهم است که سایه گوشه چشم‌ها را با بیشترین دقت و کنترل بزنید تا به ظاهر دلخواه‌تان برسید، به خصوص اگر آرایش چشم‌تان غلیظ یا اسموکی است. این کار را با آغشته کردن براش با مقدار کمی از سایه مورد نظرتان آغاز کنید و آن را به سمت گوشه‌های خارجی چشم بکشید. بعد از این، باید شروع به ترکیب و محو کردن رنگ‌ها در یکدیگر کنید.

براش سایه چشم

۱۰) براش محو کننده سایه

براش محوکننده سایه بیشتر از تمام براش‌های چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این براش را می‌توانید به روش‌های مختلفی استفاده کنید تا یک سایه چشم بی نقص داشته باشید. به طور معمول بعد از اینکه کانتور و سایه پشت پلک و گوشه چشم‌ها را انجام دادید، براش محو کننده را برمی‌دارید و سعی میکنید با کمک آن رنگ‌های مختلف سایه را در هم محو کنید تا مرز بین آنها از برود و یک تنالیته رنگی زیبا پشت پلک‌ها ایجاد شود.

همچنین می توانید با کمک این براش محو کننده، سایه شاین‌داری را به عنوان پوشش آخر به ترکیب سایه چشم‌تان اضافه کنید تا درخشندگی بیشتری به آرایش چشم بدهید. نکته آخر اینکه از آنجایی که از این براش برای محو کردن رنگ‌های مختلف سایه استفاده می‌کنید، لازم است که بعد از هربار استفاده آن را به خوبی بشویید به طوری که هیچ رنگی لابلای موهای آن باقی نماند.

براش سایه چشم

۱۱) براش خط چشم

در بین انواع مختلف براش های آرایشی، یکی از مهمترین آنها، یک براش خط چشم باریک و با کیفیت است. برای کشیدن یک خط چشم دقیق و صاف، به یک براش نیاز دارید. با مداد چشم می‌توانید یک خط چشم پهن و اسموکی بکشید اما برای کشیدن یک خط چشم دنباله دار و ظریف که به چشم شما حالت کشیده‌تری می‌دهد، سخت است که از مداد چشم استفاده کنید و در اینجا براش خط چشم به کمک شما می‌آید. این براش‌ها در کنار خط چشم‌های مایع یا ژله‌ای استفاده می‌شوند.

براش خط چشم یک براش با موهایی باریک متراکم و نسبتا کوتاه است که در قسمت بالایی باریک‌تر هم می‌شود که بتوانید با آن نازک‌ترین خط‌ها را بکشید. کار کردن با این براش ممکن است در ابتدا سخت باشد، اما بعد از مدتی تمرین می‌توانید زیباترین و تمیز‌ترین خط چشم‌ها را با کمک آن بکشید و چشم‌هایتان را بیش از پیش کشیده و درشت نشان دهید.

براش خط چشم

۱۲) براش ریمل

بسیاری از ریمل‌های مژه و ابرو به همراه براش به فروش می‌رسند، اما ضرری ندارد که یک براش اضافی همیشه همراه‌تان باشد. یک براش ریمل خوب شکلی قطره‌ای دارد که از تار‌های آن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بین مژه‌ها قرار بگیرند و مایع ریمل را به همه قسمت‌های تارهای مژه برسانند و به علاوه حالت دهی خوبی هم داشته باشد. تارهای این براش باید محکم پ نسبتا ضخیم باشند تا استفاده از ریمل را آسان‌تر کنند.

از این نوع براش آرایشی همچنین برای زدن ژل یا ریمل به ابروها و یا فقط برای شانه کردن موهای ابرو و مرتب کردن آنها استفاده می‌شود. لازم است بدانید که این نوع براش نسبت به سایر براش‌های آرایشی از دوام کمتری برخوردار هستند، بنابراین باید آنها را به صورت بسته‌های چند عددی تهیه کنید و بعد از چند بار استفاده، آن را جایگزین کنید.

براش ریمل

۱۳) براش رژ لب

براش رژلب می‌تواند زدن آن بر روی لب‌ها را بسیار ساده‌تر کند. این براش کوچک به شما کمک می‌کند یک خط واضح و صاف از رژ لب را روی لب‌های شما ایجاد کند. براش رژلب لب بسیار کوچک و نازک است که سری از موهای نازک و براق دارد که شبیه به قلموی نقاشی عمل می‌کنند.

برای استفاده از این براش، لازم است اول با کشیدن یک خط لب همرنگ با رنگ رژلب شروع کنید. این کار باعت می‌شود که مرزی مشخص برای رژلب ایجاد شود و استفاده از براش را برای شما راحت‌تر کند. بعد را آغشته به رژلب کنید و آن را روی لب‌ها بکشید. برای رسیدن به رنگ مورد نظر ممکن است لازم باشد چندبار اینکار را انجام دهید. با این براش به راحتی می‌توانید از دو یا سه رنگ تیره و روشن استفاده کنید تا حالتی برجسته و سایه روشن به لب‌ها بدهید.

براش رژ لب

۱۴) براش ابرو

براش ابرو یک براش کوچک مویی با سری زاویه دار است که برای طراحی ابرو و پر کردن قسمت‌های خالی آن به کار می‌رود. با استفاده از این براش آرایشی می‌توانید قاب کشیده و پهنی اطراف ابروی طبیعی‌تان ایجاد کنید و بعد داخل آن را با رنگ مناسب سایه ابرو پر کنید تا ظاهری متفاوت و زیبا به چهره‌تان ببخشد.

براش ابرو

پرفروش‌ترین ست براش‌های آرایشی در بازار

ست براش آرایشی

ست براش آرایشی

ست براش آرایشی

به چه براش‌های آرایشی‌ای واقعا نیاز دارم؟

حالا که لیست کاملی از براش‌های آرایشی و کاربردهای آنها را در اختیار شما قرار دادیم، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که در واقع به کدام یک از آنها واقعا نیاز دارید؟ در جواب این سوال باید بگوییم که اگر یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای هستید و زمان زیادی برای آرایش چهره خودتان و دیگران صرف می‌کنید، یک مجموعه کامل از براش‌های آرایشی را حتما نیاز دارید تا کار را برای شما راحت‌تر و نتیجه را حرفه‌ای تر کنند. اما اگر مبتدی هستید و فراتر از یک آٰایش روزانه و ساده نیاز ندارید، فقط به سه یا ۴ براش آرایشی نیاز دارید: یک براش کرم پودر، یک براش سایه چشم، یک براش خط چشم و یک براش کانسیلر. این چهار براش را هر کدام می‌توانید برای محصولات آرایشی دیگر هم استفاده کنید؛ به عنوان مثال براش کرم پودر می‌تواند براش زیرساز و براش رژ گونه شما هم باشد.

چه نکاتی را باید موقع خرید براش آرایشی در نظر بگیرم؟

یک قانون مهم برای خرید براش آرایشی وجود دارد: بهترینی که می‌توانید خریداری کنید را بخرید!

شما با یک ست خوب و با کیفیت از براش‌های آرایشی می‌توانید کاری کنید که محصولات آرایشی ارزان قیمت روی پوست تبدیل به یک آرایش حرفه‌ای و عالی جلوه کند. در مقابل اگر از براش‌های بی کیفیت استفاده کنید، حتی گرانقیمت‌ترین محصولات آرایشی هم می‌توانند افتضاح به نظر برسند. (به عنوان مثال آن اپلیکاتور‌های ابری کوچکی که در پالت‌های سایه چشم پیدا می‌شوند؛ همین حالا آنها را دور بیندازید!)

اگر تازه‌کار هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم یکی از ست‌های براشی که بالاتر به شما معرفی کردیم را خریداری کنید. این ست‌ها در کنار قمیت مناسبی که دارند، کیفیت بالایی هم دارند و تا مدت‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید. بعد از اینکه به استفاده از آنها مسلط شدید و متوجه شدید که از کدام یک از آنها بیشتر استفاده می‌کنید، می‌توانید یکی یکی آنها را با براش‌های باکیفیت‌تر و حرفه‌ای تر که قیمت بالاتری هم دارند جایگزین کنید و به این ترتیب پول‌تان را به شکل درستی برای داشتن یک ست براش هزینه کرده‌اید.

نکته مهم دیگر این است که باید از براش‌هایتان به درستی مراقبت کنید؛ برای این کار لازم است که بعد از هربار استفاده، به خصوص براش‌های بزرگتر که تراکم موی بیشتری دارند، آنها را به خوبی تمیز کنید. آنها را با کمی شامپوی بچه به انگشتان‌تان آغشته کردید بشویید و در لیوانی به صورت ایستاده و رو به بالا قرار دهید تا خشک شوند. این کار طول عمر براش‌ها را زیاد می‌کند، علاوه بر این کیفیت آرایش شما را هم حفظ می‌کند.

موفق باشید:)

۵/۵ - (۳ امتیاز)
خرید کادوی تولد خرید کادوی تولد

تحریریه خرید خوب

ما در تحریریه خرید خوب سعی می‌کنیم با نوشتن مقاله‌های مختلف در دسته راهنمای خرید، کاربران را در رسیدن به بهترین کالا برای خرید، همراهی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن