زنانهمد و پوشاک

بایدها و نبایدهای خرید مانتو تابستانی برای خانم‌های شیک‌پوش

در ایران، مانتو یکی از پرکاربردترین لباس‌ها در بین خانم‌ها است. به همین دلیل اگر به دنبال خرید هدیه برای خانم‌ها هستید، مانتو هدیه‌ی خیلی خوبی برای آن‌ها است. به دلیل اهمیت بالای مانتو، طراحان لباس در کشورمان، هر ساله مانتوهایی در مدل‌ها و رنگ‌های متنوع، متناسب با سلیقه‌های گوناگون را طراحی و تولید می‌کنند. مدل‌های مختلف که مناسب برای فصول مختلف سال است. به دلیل تنوع بالا در طرح و دوخت، و مهم بودن این لباس در استایل بانوان ایرانی، باید برای خرید مانتو به موارد متفاوتی توجه کرد تا مانتویی که مناسب و برازنده‌ی شما بوده را خریداری کنید. در فصل بهار و تابستان، مانتوهای مناسب این فصل‌ها طرفداران زیادی پیدا می‌کند. اگر شما هم تصمیم به خرید مانتو تابستانی دارید، پیشنهاد می‌کنیم با خرید خوب همراه شوید و راهنمای خرید مانتو تابستانی را مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی برای خرید، بدست آورید.

خرید مانتو برای اندام‌های مختلف

خرید مانتو اهمیت بالایی برای خانم‌ها دارد. برای خرید یک مانتوی عالی که استایل شیک و زیبایی برای شما به ارمغان آورد، باید اصولی را در نظر بگیرید. لازم است که به فرم اندام و سایز قسمت‌های مختلف بدن خود توجه کنید. مدل‌های مختلف مانتو، مناسب برای اندام‌های مختلفی است. بنابراین توجه به اندام، اصل اول در خرید مانتو است. در ادامه نکات مهمی برای انتخاب مانتویی مناسب با اندام خانم‌ها را به شما می‌گوییم که بهتر است قبل از خرید مانتو تابستانی بدانید.

خرید مانتو بر اساس قد خانم‌ها

اندازه‌ی قدِ خانم‌ها در خرید مانتوی مناسب، تاثیر زیادی دارد. فرقی نمی‌کند تصمیم به خرید مانتو تابستانی دارید یا مانتویی برای فصول دیگر سال؛ در نظر گرفتن اندازه‌ی قدِ خودتان، نکته‌ی بسیار مهمی برای خرید است. در ادامه چگونگی انتخاب مانتوهای مناسب برای خانم‌هایی با قدِ بلند و قدِ کوتاه را توضیح می‌دهیم.

مانتوهای مناسب برای خانم‌های قد بلند

اگر قدِ بلندی دارید، قبل از خرید مانتو تابستانی به این نکات توجه کنید.

 • استایل مونوکروم یا تک رنگ، استایلی پرطرفدار در همه جای دنیا است. انتخاب رنگ لباس‌ها در این استایل کار ساده‌ای است. زیرا همگی به یک رنگ هستند. اما گاهی اوقات، این استایل چندان مناسب برای خانم‌های قد بلند نیست. وقتی مانتو، شلوار و حتی شال و روسری و سایر اکسسوری‌های استایل شما، همگی به یک رنگ هستند، قد شما بلندتر از چیزی که واقعا است، به نظر می‌رسد. بنابراین بهتر است در ترکیب رنگ استایل خود، خلاقیت به خرج داده و از رنگ‌های مکمل و متناسب استفاده کنید تا تمام توجه به قد شما معطوف نشود.
 • اگر علاقه به مانتوهایی با قد بسیار کوتاه مانند مانتوهای کُتی دارید، باید بدانید که این مانتوها، پاهای شما را کشیده‌تر نشان می‌‌دهد. مانتوهای خیلی بلند هم باعث بلندتر نشان دادن قد شما می‌شوند. پیشنهاد می‌شود خانم‌های قد بلند، به دنبال خرید مانتوهایی باشند که قدِ آن‌ها متوسط یا چند سانتی‌متر زیر زانو است. اگر هم تصمیم به خرید مانتو کُتی دارید، قدِ مانتو کمی بلند باشد تا ظاهر شیک و زیبایی به شما هدیه دهد.
 • انتخاب مانتوهایی با برش‌ها و طرح‌های افقی انتخاب مناسبی برای خانم‌های قد بلند است.

مانتوهای مناسب برای خانم‌های قد کوتاه

خانم‌هایی که قدِ کوتاهی دارند، بهتر است برای خرید مانتو تابستانی این موارد را در نظر بگیرند.

 • مانتوهایی با خطوط و طرح‌های افقی، قدِ شما را کوتاه‌تر و اندام شما را عریض‌تر نشان می‌دهد. اما در مقابل، انتخاب مانتوهایی با طرح‌های عمودی، برای استایل شما مناسب‌تر است.
 • انتخاب مانتوهای چین‌دار، اُورسایز و گشادی که بلند هم هستند، برای خانم‌هایی با قدِ کوتاه، مناسب نیست. زیرا اندام شما را درشت‌تر و قدِ شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. اما مانتوهایی کمی تنگ با قد متوسط برای شما یک انتخاب عالی است. البته اگر هم علاقه به پوشیدن مانتوهای ماکسی دارید، نگران نباشید. پوشیدن کفش پاشنه بلند با مانتوی بلند، به بهتر شدن استایل شما کمک می‌کند.
 • استایل مونوکروم و استفاده از یک رنگ برای خانم‌هایی با قدِ کوتاه، انتخاب مناسبی است.
 • برای خرید مانتو، یقه‌های بزرگ و حجیم انتخاب مناسبی نیست. مانتوهایی با یقه‌های باریک و بلند و جیب‌های کوچک استایل زیبایی برای خانم‌هایی با قدِ کوتاه شکل می‌دهد.

خرید مانتو بر اساس اندام خانم‌ها

چند سالی است که مانتوهای گشاد و اُورسایز طرفداران زیادی پیدا کرده‌است و خانم‌های مختلف با اندام‌های متفاوت به دنبال خرید این مدل مانتوها هستند. اما باید بدانید که هر مانتویی مناسب شما نیست. در نظر گرفتن سایز اندام، چاق هستید یا لاغر، بالاتنه‌ی بزرگی دارید یا پایین تنه‌ی بزرگ، همگیِ این موارد در خرید مانتو تابستانی و مانتوهایی مناسبِ فصل‌های مختلف سال، مهم است. خرید مانتویی بر اساس فرم اندام هر فرد، به زیبایی و تناسب استایل فرد کمک می‌کند. برای انتخاب مانتویی مناسب با اندام خود، به این موارد توجه کنید.

 • پوشیدن مانتوهای خیلی تنگ یا خیلی گشاد و مانتوهایی با پارچه‌های کشی، مناسب خانم‌هایی با اندام چاق و پر، نیست. مانتویی برای این خانم‌ها مناسب است که به خوبی اندازه‌ی آن‌ها است و اندام آن‌ها را خیلی بزرگ نشان نمی‌دهد. مانتوهای بلند و راسته انتخاب مناسبی برای این عزیزان است.
 • مانتوهایی با برش‌ها و طرح‌های عمودی، اندام را لاغر و کشیده، و مانتوهایی با برش‌ها و طرح‌های افقی اندام را چاق و بزرگ نشان می‌دهد.
 • پوشیدن مانتوهایی که پارچه‌هایی با طرح‌های درشت و بزرگ، و یا جیب‌های بزرگی دارند، برای خانم‌هایی با اندام چاق و درشت اندام، مناسب نیست. زیرا اندام آن‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
 • خانم‌های لاغر اندام در نظر بگیرند که مانتوهای تنگ و چسبان، آن‌ها را لاغرتر نشان می‌دهد. بهتر است در زمان خرید مانتو، مدلی را انتخاب کنید که کمی آزاد بوده تا مانتو در بدن شما جلوه‌ی زیباتری پیدا کند.
 • اگر لاغر هستید، به دنبال خرید مانتو تابستانی با برش کلوش در قسمت پایین تنه باشید. مانتوهایی که در قسمت پایین آزاد و گشاد هستند، در استایل خانم‌های لاغر اندام، هارمونی خوبی به‌وجود می‌آورند.
 • به طور کلی، مانتوهایی که در مدل‌های راسته دوخته شده‌اند، برای تمام فرم‌های اندامی مناسب هستند.

خرید مانتو تابستانی بر اساس جنس پارچه

جنس پارچه برای خرید مانتو تابستانی

در فصل بهار و تابستان که هوا گرم می‌شود، طبیعتا پوشیدن مانتوهایی با پارچه‌های ضخیم انتخاب مناسبی نیست. این فصل، فصل پوشیدن لباس‌هایی با پارچه‌های نازک، خنک و سبک است. برای خرید مانتو تابستانی ، جنس پارچه فاکتور مهمی است. در انتخاب آن دقت کنید. مانتوهایی را انتخاب کنید که با پارچه‌های پنبه‌ای و الیاف طبیعی دوخته شده‌اند. مانتوهایی با پارچه‌های لینن، کتان نخ، شانتون و نخی مانتوهای خنکی بوده و برای بهار و تابستان انتخاب بسیار مناسبی هستند.

مانتوهای چین‌دار هم در این فصل‌ها، جزو انتخاب‌های اول برای خرید مانتو تابستانی در بین خانم‌های ایرانی است. مانتوهای جلو باز و سارافونی هم در سال‌های اخیر، در کشور ما طرفداران زیادی پیدا کرده که برای فصل بهار و تابستان هم انتخاب‌های مناسبی است. می‌توانید این مدل مانتوها را با شومیزهایی به رنگ‌های شاد تابستانی ترکیب کرده و استایل جذابی داشته باشید. مانتوهای جین هم مناسب برای تمام فصول است. پارچه‌های جینی که ضخیم نبوده، برای مانتوهای تابستانی انتخاب خوبی هستند.

خرید مانتو تابستانی بر اساس رنگ

رنگ‌ها در خرید مانتو تابستانی

تابستان فصل پوشیدن رنگ‌های شاد و روشن است. با رنگ‌های پاستلی و رنگ‌های درخشان، استایل تابستانه‌ی زیبایی خلق کنید. جسارت داشته باشید و از ترکیب رنگ‌های شاد در استایل خود نترسید. رنگ‌های زرد، سبز، یاسی، نارنجی، قرمز، سرخابی و طیف رنگی این چنینی، رنگ‌های مناسبی برای خرید مانتو تابستانی است. اما اگر چنین رنگ‌هایی مطابق با سلیقه‌ی شما نیست، می‌توانید مدل‌هایی با زمینه‌ی رنگ‌های خنثی انتخاب کنید که با نوارها، دوخت‌ها و طرح‌های رنگی بر روی آن‌ها کار شده‌است.

رنگ سفید در بین رنگ‌های تابستانی، یکی از بهترین رنگ‌ها برای لباس است. زیرا نور خورشید را به خوبی منعکس می‌کند و باعث خنکی بیشتر شما می‌شود. همچنین به آسانی با بیشتر رنگ‌ها ترکیب شده و استایل زیبایی خلق می‌کند. برای خرید مانتو تابستانی در نظر بگیرید که رنگ‌هایی مانند قرمز، نارنجی و بنفش که رنگ‌های گرمی هستند را بهتر است با رنگ‌های سرد ترکیب کنید تا استایل تابستانه‌ی جذابی داشته باشید. رنگ‌های پاستلی معمولا رنگ‌های خنثی و خنکی هستند، اما ترکیب آن‌ها با رنگ‌های گرم، هارمونی مناسبی در استایل تابستانه‌ی شما بوجود می‌آورند.
برای تکمیل استایل تابستانی خود، شال‌های رنگی و کفش‌های مناسب این فصل مانند صندل را فراموش نکنید. البته توصیه می‌شود که برای داشتن یک استایل جذاب، از ۳ یا نهایتا ۴ رنگ در اجزای استایل خود استفاده کنید.

پرفروش‌ترین مانتوهای تابستانی در ایران

در این بخش از راهنمای خرید مانتو تابستانی، برای آشنایی بیشتر شما با مدل‌های مختلف مانتو و خرید آسان‌تر، ۱۰ نمونه از مانتوهای تابستانی پرفروش در بازار ایران را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. مانتو زنانه السانا مدل آرمیس کد ۱۰۶۲۰۲

خرید مانتو تابستانی طوسی

جنس کرپ، ابر و بادی
قد بلند
یقه آبشاری
نحوه بسته شدن قزن
استفاده روزمره

مشاهده قیمت و خرید


۲. مانتو زنانه السانا مدل بهاره کد ۱۰۱۷۳۰

خرید مانتو تابستانی خردلی

جنس نخ، ابر و بادی
قد زیر زانو
نحوه بسته شدن قزن
استفاده روزمره
جزئیات طرح بغل چاک‌دار

مشاهده قیمت و خرید


۳. مانتو زنانه السانا مدل مانیشا کد ۱۱۲۹۳۵

خرید مانتو تابستانی سفید

جنس کرپ کرسپو
قد کوتاه
یقه هفت
نحوه بسته شدن جلوباز
استفاده روزمره

مشاهده قیمت و خرید


۴. مانتو زنانه مانتو ولیعصر مدل تبسم کد ۵۲۷۸۲

خرید مانتو تابستانی جین

جنس ویسکوز نخ
قد زیر زانو
یقه گرد
نحوه بسته شدن دکمه، معلوم و مخفی
استفاده روزمره، اداری

مشاهده قیمت و خرید


۵. مانتو زنانه السانا مدل ماتیسا کد ۱۱۳۵۳۵

خرید مانتو السانا

جنس کرپ کرسپو
قد زیر باسن
یقه هفت
نحوه بسته شدن جلوباز
استفاده روزمره

مشاهده قیمت و خرید


۶. رویه زنانه دیجی استایل اسنشیال مدل ۲۴۹۱۱۱۱۹۳

خرید مانتو مدل رویه زنانه

جنس لینن بدون لاکرا (اسلیپ پنبه)
قد زیر زانو
یقه برگردان
نحوه بسته شدن دکمه
نگهداری با دمای حداکثر ۳۰ درجه شسته شود، اتوکشی با دمای کم، از سفید کننده و خشک کن استفاده نشود.

مشاهده قیمت و خرید


۷. مانتو زنانه مدل ER20

خرید مانتو چهارخانه آبی

جنس نخ
قد روی زانو
نحوه بسته شدن دکمه
استفاده روزمره
ویژگی آبرفت ندارد

مشاهده قیمت و خرید


۸. مانتو زنانه کیکی رایکی مدل BB02734-055

خرید مانتو تابستانی کیکی رایکی

جنس الیاف نخی
قد زیر باسن
یقه برگردان
نحوه بسته شدن دکمه
نگهداری فقط خشک‌شویی شود

مشاهده قیمت و خرید


۹. مانتو زنانه السانا مدل فلورانس کد ۶۸۶۰۱

خرید مانتو تابستانی السانا

جنس نخ
قد زیر زانو
نحوه بسته شدن دکمه مخفی
یقه گرد
استفاده دانشگاه، روزمره، اداری

مشاهده قیمت و خرید


۱۰. مانتو زنانه السانا مدل فرانه کد ۱۱۱۳۳۵

خرید مانتو تابستانی سفید السانا

جنس کرپ کرسپو
قد بلند، آستین سه ربع
یقه هفت
نحوه بسته شدن قزن
ویژگی‌ها بالاتنه خامه دوزی

مشاهده قیمت و خرید


جمع‌بندی

ما در راهنمای خرید مانتو تابستانی تلاش کردیم قوانین لازم برای خرید مانتو مناسب استایل خانم‌های ایرانی را به شما بگوییم اما فراموش نکنید که در دنیای مد و فشن امروز، دنیا به دنبال حذف این قوانین و محدودیت‌ها است تا همه‌ی انسان‌ها فارغ از جنسیتی که دارند، هر لباسی که مطابق با سلیقه‌ی خودشان است را بدون ترس از قضاوت دیگران بپوشند. بنابراین مهم‌ترین معیار برای داشتن یک استایل خوب، نظر و سلیقه‌ی شخصی است.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

ندا علیخانی

ندا علی‌خانی فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر است و علاقه‌ زیادی به تولید محتوا دارد و یک سال است که در این حوزه فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن